Xioami Çift Uygulama Açma Nasıl Yapılır? 5 Basit Adım

Xioami Çift Uygulama Açma Nasıl Yapılır? 5 Basit Adım

Xioami çift uygulama açma için birkaç adımı takip etmek gerekmektedir. Bu adımları takip ettiğinizde kolaylıkla çift uygulama özelliğini kullanmanız mümkündür. Çift uygulama açmak için yapmanız gerekenler;

  • Adım 1: Cihazınızın menüsünü açın.
  • Adım 2: “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • Adım 3: Bu bölümde “Uygulamalar” ya da “ Uygulamalarım”  yazan bölüme giriş gerçekleştirin.
  • Adım 4: Bu bölümde karşınıza çıkan seçeneklerden “Çift Uygulamalar” bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Adım 5: Cihazınızda yüklü bütün uygulamalar karşınıza gelecektir. Çift uygulama olarak kullanmak istediğiniz uygulamaların görünürlüğünü açın. Bu şekilde kolaylıkla çift uygulama özelliğini kullanmanız mümkündür.

Cihazınızda çift uygulama özelliğini kullanarak bir nevi clone oluşturmanız mümkündür. Bu clonelar sayesinde bir sistem oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu sistem sizin iki uygulamayı kullanmanızı sağlamaktadır. Örnek verecek olduğumuzda Youtube üzerinde çift uygulama açtığınızda iki tane Toutube uygulaması kullanmanız mümkün olmaktadır. Bazı durumlarda bu özellik oldukça işe yaramaktadır.

Verilerinizin yedeklenmesini ve kullanım alanlarınızın genişlemesini sağlayan bu uygulama aynı zamanda sizin farklı durumlarda hızlı bir şekilde bir uygulamayı kullanarak işlerinizi halletmenizi sağlamaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Xioami İkinci Alan Nedir? 4 Adımda Nasıl Açılır?

Xioami Çift Uygulama Kapatma Nasıl Yapılır?

Xioami çift uygulama kapatma için birkaç adımı takip etmek gerekmektedir. Bu adımlar kullandığınız uygulamayı kolay bir şekilde kapatmanızı ve yedeklediğiniz verilerin silinmesini sağlamaktadır. Çift uygulama kapatmak için yapmanız gerekenler;

  • Adım 1: Cihazınızın menüsünü açın.
  • Adım 2: “Ayarlar” uygulamasını bulun ve giriş yapın.
  • Adım 3: Bu bölümde “Uygulamalar” ya da “ Uygulamalarım”  yazan bölüme giriş gerçekleştirin.
  • Adım 4: Bu bölümde karşınıza çıkan seçeneklerden “Çift Uygulamalar” bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Adım 5: Giriş gerçekleştirdikten sonra açık olan uygulamaları kapatın. Bu şekilde çok basit bir biçimde uygulamaları kapatarak cihazınızı kullanmanız mümkün olmaktadır.

Xioami Uygulama Ne İşe Yarar?

Xioami çift uygulama aktif etme işlemini gerçekleştirdikten sonra birçok avantaj sizi beklemektedir. İkili uygulamaları kullanarak aynı telefon üzerinde mobil cihazınız üzerinden birden fazla hesap kullanabilmenizde size yardımcı olmaktadır. Bu hesaplar sizin etkin bir kullanıcı olmanızda size destek sağlamaktadır.

İki farklı hesabı eş zamanlı olarak kullanmanız bu uygulama ile mümkün olmaktadır. Özellikle kurumsal ve kişisel hesaplarda çift uygulama kullanmak oldukça önemlidir. Bir uygulamayı clone yaparak verileri yedeklemenizi size mümkün kılmaktadır.

Xioami Çift Uygulama Açılmıyor

Xioami çift uygulama sorunu bazı uygulamalar için geçerli olmaktadır. Bu uygulamalar genellikle sahip olduğunuz tek hesabı clone almanıza imkan vermeyen uygulamalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Instagram ve Whatsapp gibi uygulamalarda bu özelliği kullanmanız mümkün değildir.

Hangi uygulamanın çalışıp çalışmadığını öğrenmeniz için ayarlar>uygulamalarım>çift uygulamalar panellerine giriş yaparak gelen bölümde kullanım dışı olan uygulamaları görmeniz mümkündür.  Uygulamayı hiçbir şekilde kullanamıyorsanız cihazınızı servise götürerek durumun ne olduğunu anlamanız gerekmektedir.

Keşfedin: Xioami Arama Kayıtları Nerede?

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir