Youtube Videolara Nasıl Reklam Verilir? 7 Basit Adım

Youtube Videolara Nasıl Reklam Verilir? 7 Basit Adım

Youtube videolara reklam vermek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Adım 1: İlk olarak Youtube videolara reklam verme için hesabınıza giriş yapın.
  • Adım 2: Youtube Studio’ya girin.
  • Adım 3: Ekranın sol kısmında yer alan menüden ‘’İçerik’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 4: İstediğiniz videonuzu seçin.
  • Adım 5: Sol bölümde bulunan ‘’Para Kazanma’’ yazısına tıklayın.
  • Adım 6: Yayınlamak istediğiniz reklam türünü belirleyip işaretleyin.
  • Adım 7: Youtube videonun reklamını yapma için ‘’Kaydet’’ seçeneğine tıklayın.

Not: Youtube Studio bölümüne girmek için buraya tıklayabilirsiniz. Reklam vermek için ekranın sol kısmına yer alan ‘’İçerik’’ bölümüne tıklamayın, istediğiniz video seçin ve ‘’Para Kazanma’’ yazısına tıklayın.

Youtube Videosu Nasıl Öne Çıkar?

Youtube videosu öne çıkması için yapılan paylaşımın çok olması, etkin anahtar kelime kullanımı ve etkili video başlığı gibi etkenler içeriklerin öne çıkmasını sağlar. Yeni başlayan kanal olsanız bile yorum ve beğeni gibi unsurlara önem göstermeniz gerekir. Youtube Videosu öne çıkaran unsurlar şunlardır.

1.Video Başlığını Etkili Kullanın

Videonun öne çıkması için başlığınızı dikkat çekici yapın. Merak uyandıran ve dikkat çeken başlıklar insanların dikkatini çekip videoya girmesini sağlar. Özellikle yeni keşfeden kişilerin dikkatini çekmek ve kanalın gelişmesini sağlamak için önemli bir yöntemdir.

2.Görsel Efekt Kullanın

Videoların görsel kalitesi ve renklendirilmesi izlemeyi daha keyifli hale getirir. Dikkat çeken beğeni getiren görsel efektler içeriklerin daha etkili hale gelmesini sağlar. Düz ve monoton konuşma yerine videoyu görsel efektler ile süsleyin.

3.Anahtar Kelimeleri Etkili Seçin

Google, anahtar kelimelere önem verdiği gibi Youtube da önem verir. Kullanılan anahtar kelimeler içerikle ne kadar alakalı ve etkin olursa öne çıkma ihtimali o kadar artar. Arama motorundan hesabınıza ulaşılabilirliği artırmanın en etkili yoludur. Seçilen anahtar kelimelere göre paylaşımlar ilk ya da son sıralarda yer edinebilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
PPC Nedir? E-Ticarette Tıklama Başına Ödeme Rehberi

4.Abone Sayınızı Yükseltin

Abone sayısı ne kadar yüksek olursa o kadar hesabınızdaki paylaşımlar üst sıralarda yer edinir. Abone sayısı yüksek tutulursa algoritma paylaşımlara pozitif ayrımcılık yapar. Organik büyüme ve yeni takipçi kazanma oranı da yüksek olur. Abone sayısı yüksek olmasının yanında hesabın aktif ve sürekli paylaşım yapması da önemlidir.

5.Etkileşim Oranını Yüksek Tutun

Hesabın abone sayısı yüksek olmasına rağmen etkileşimi düşükse hesabı tehlikeye sokabilir. Algoritma ve kullanıcılar da güvensizlik oluşur ve paylaşımlar hem izlenmez hem de videoları aşağı sıralara düşürür. Hesabın etkileşimini artırmak için yapılan yorumlara cevap verin, Beğeni ya da beğenmeme sayısını yüksek tutun, güncel ve özgün içerikler paylaşın. Kanalın etkileşimini; yorumlar, beğeni, oynatma listesine ekleme ve daha sonra izleye kaydet gibi durumlar etkiler.

thumbnail
Önerilen Yazı
Google ADS Para İadesi Talep Etme Nasıl Yapılır?

6.Yorum Sayısını Yükseltin

Youtube videosunu ve etkileşimi öne çıkarmak için yorumları önemseyin. Yorumlar, kanalın aktif olduğunu gösterir ve algoritma videoları yukarı çıkarır. Kanalın etkileşimi yükseldikçe Youtube içerikleri yukarı çıkarır.

7.Hedef Kitlenizi Videolarda Tutun

Videoların izlenme oranı yükseldikçe algoritmanın dikkatini çeker. Mümkün oldukça videolarınızın tamamını izletmeyi deneyin. İçerikler 10 ile 30 dakika uzunluğunda olmasına önem verin. Paylaşımlarınız hedef kitlenin istediği içerikler olmasına özen gösterin. Hedef kitleyi tutmak için videonun başında ön izleme yapın. Önemli kısımları ön izlemede kullanıcılara gösterin.

8.Sosyal Medyada Paylaşın

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden yüklediğiniz içerikleri paylaşın.   Binlerce kişiye ulaşmanın en etkili yolu sosyal medyayı kullanmaktan geçer. Hesabın hızla büyümesini sağlamak için sosyal medyanın gücünü kullanın. Daha geniş kitlelere ulaşmak ve abone sayısını artırabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Benim İşletmem Herkese Görünür Değil Nasıl Düzelir? 7 Yöntem

Content Director

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir