Ravencoin Nedir? Ravencoin nerenin kripto parası?

Ravencoin Nedir? Ravencoin nerenin kripto parası?
ravencoin nedir ravencoin nerenin kripto parasi

Ravencoin

Son zamanlarda yükselişe geçmesiyle ünlenen Bitcoin ve Etherium her ne kadar kripto parasına yön versede altcoin olarak bilinen daha düşük değerdeki kripto paralarda bu piyasada yatırımcılar tarafında ravet görmekte. Elon Musk’ın Dogecoin‘i kripto para dünyasında en çok ilgi gören alt coinler arasında yer alsada son zamanlarda yükselişe geçen Ravencoin ilgi odağını üzerine almış durumda. Geçtiğimiz hafta yaşadığı yükselişle beraber kripto para piyasının ilgisini çekmiş durumda. Durum böyle olunca kullanıcıların Google’da ravencoin nedir? Ravencoin nerenin kripto parası? Ravencoin satın al vb. sorguları yaptığı gözlemlendi. Peki Ravencoin nedir?

thumbnail
Önerilen Yazı
Cardano (ADA) Coin Nedir? BTC Türk’e Geldi!

Ravencoin nedir?

İlk olarak 2017 senesinde piyasaya giren ravencoin madencilik sisteminin oluşturulmasının ardında piyasaya ilk kez 3 Haziran 2018’de giriş yaptı. Son zamanlardaki yükselişi ile yatırımcıların odak noktasına giren ravencoin son bir haftada %37’den fazla değer kazanmış durumda. Kökeninde Bitcoin’in bir çatallaması olan ravencoin ERC-20 protokollerine sahip. Ravencoin’i, Bitcoin’den ayıran en büyük fark ise hash sisteminin XR-16 madencilik algoritmasını kullanması.

Kullanıcılarına öncelikle güvenlik vadeden ravencoin dijital yatırımcıların ilgisini çekmekte. Aktif madenciliğin yapılıyor olması da en büyük avantajlarından birisi. Piyasa kısaltması RVC olan bu kripto paranın gelecekteki durumu ne olur bilinmez fakat şimdilik görünen yatırımcılarına kısa vadede kar yaptırmış olması.

XR-16 algoritması nedir?

XR-16 algoritması adında da bahsedildiği gibi 16 farklı algoritmayı kullanıyor. İlginç olarak görülen noktalardan birisi ise bu algoritmaların hiç birisi Ravencoin firması tarafından geliştirilmemiş olması. Her bir algoritma farklı bir sistemi kullanmakta. Bu durum sonucunda ortaya çıkan karmaşık yapı güvenlik açısında olumlu bir detay.

xr16 algoritmasi nedir

Ravencoin’in farkı ne?

Ravencoin’e aktif yatırım yapılabildiğinden bahsetmiştik. Bu avantaj sayesinde tüm objelerinizi blockchain‘e kayıt edebilirsiniz. Bu sistem sayesinde parayı bir başkasına aktarabilmemizin yanısıra dijital kanıtını başkalarına aktarabilmemiz oldukça yenilikçi bir adım.

Örnek vermek gerekirse bir otelden randevu yaptırdınız ve randevu bilgileriniz size dijital yolla aktarıldı. Bu kanaldan gelen iletiler kanala erişime olanlara açık halde aktarılırken randevu bilgilerinizi Ravencoin için iletirse bilgiler şifrelenmiş bir şekilde geleceğinden dolayı bilgiyi sizden başka kimse göremez. Tüm varlıkları Blockchain mantığıyla saklama mantığı gayet güzel bir düşünce fakat bu sistem henüz yeni olduğundan dolayı ne kadar sağlıklı çalışacağı bilinmez.

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir