Türk Yapımı Bir Oyun: Potentia

Türk Yapımı Bir Oyun: Potentia
potentia dijitekno

4 kişilik bir yazılım ekibinin oluşturduğu Potentia isimli oyunun duyuru fragmanı yayınladı. Steam üzerinden demo sürümü erişime açılan oyunun özellikle grafikleri dikkat çekiyor. Kıyamet sonrası olaylara dayanan oyununun çıkış tarihi 12 Şubat 2021 olarak belirlendi.

Türk oyun geliştiriciler, geçtiğimiz seneler itibari ile çıkarttığı oyunlar ile piyasaya damga vurmuştu. Zira hemen hemen her gün ardında Türk geliştiricilerin yer aldığı oyunlar piyasadaki yerini alıyor. Bu haberimizde sizlere bahsedeceğimiz oyun “Potentia“. 4 arkadaşın kurduğu “Wily Pumpkin” isimli şirket tarafından yayınlanacak olan oyun oyunseverlerin ilgisini çekeceğe benziyor.

Potentia, kıyamet sonrası yaşamı anlatan bir aksiyon oyunu. Neredeyse kimsenin hayatta olmadığı gezegende Victor ve arkadaşlarının macelarına ortak oluyoruz. Karakterimizin isminin Victor olmasına rağmen oyunda Türkçe dil desteği mevcut.

Potentia’nın Demo Sürümü Hazır!

Potentia’nın özellikle grafikler açısından dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun genel görünüşü, Potentia’nın arkasında sağlam bir ekip ve sağlam donanımlar olduğunu düşündürtüyor. Oyunun kısa bir sürümüne hemen şans vermek isteyen kullanıcılar oyuna hemen ve ücretsiz olarak buradan erişebilir.

Türk oyuncular tarafından geliştirilen bu oyunu oynayabilmek için orta/üst segment bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyor. Oyunun önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • İşlemci: 3. nesil İntel Core i7
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1050
  • Ram: 16 GB
  • Depolama: 15 GB boş alan.

potentia indir

Wily Pumpkin, üzerinde hala daha çalıştığı bu oyunu 12 Şubat 2021 tarihinde piyasaya sürmeyi düşünüyor. Oyun sizi heyecanlandırdıysa, hemen aşağıdaki fragmandan duyuru videosuna göz atabilirsiniz.

Potentia Duyuru Fragmanı

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir