Denenmiş 6 Taktik İle İnternet İndirme Hızı Arttırma

Denenmiş 6 Taktik İle İnternet İndirme Hızı Arttırma
internet indirme hizi arttirma

İnternet indirme hızı arttırma, dijitalleşen dünyada adeta bir ihtiyaç haline gelmiş durumda ancak mevcut koşullar ne yazıkki internet indirme hızımızı yavaşlatabiliyor. Bu yayınımızda bu probleme istinaden verimliliği arttırmak üzerine internet indirme hızı yükseltme tüyoları verilmiştir. Doğru bir şekilde uygulandığında olumlu sonuçlar verecektir.

İnternet İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

İndirme hızı arttırmak için ilk olarak mevcut paketinizi iyi seçmeniz gerekecek daha sonra ise veri kullanımını azaltmak için çeşitli kısıtlamalar gerçekleştirilecek. İnternet indirme hızı arttırmak için kullanacağımız 6 yöntem şu şekilde;

 1. Satın alınan internet paketi kontrolü
 2. Modem konumu ayarlaması
 3. Kullanılmayan bağlantıların kesilmesi
 4. LAN kablosu takılması
 5. Modem değişikliği
 6. İnternet servis sağlayıcısı ile görüşme

1.Pakette Yer Alan Hıza Eriştiğinize Emin Olun

İnternet paketini almadan önce sizlere bir hız vaad edilir. Ancak, bu hız doğru mu? İlk kontrolümüzü internet hız testi ile yapacağız. Eğer, vaad edilen hız yoksa müşteri hizmetlerini arayın ve problemi dile getirin. Ölçüm yapacağınız 4 site şu şekilde;

 • Speedtest.net
 • Fast.com
 • Speedheckorg
 • Hiztesti.com.tr

2.Modem Konumunu Ayarlayın

Modem ve alıcınız arasında büyük mesafeler olabilir. Bunu test etmek için internete giriş yaptığınız cihazınızı modemin yanına götürün ve hız denemesi yapın. Eğer, büyük oranda değişme varsa modemi yakın bir yere getirin.

3.Kullanılmayan Ağ Bağlantılarını Kesin

Wi-fi ile giriş yapan birçok cihaz varsa bu cihazları ağınızdan çıkartın. İnternet indirme hızı arttırmak için en basit yöntemlerden birisi de budur.

4.Lan Kablosu Takılabilir

Eğer, kablosuz olarak bağlantı sağlıyorsanız Lab koblosu takmayı deneyebilirsiniz. Ziraa Lan kablosu ile 2 – 3 katı kadar internet hızı almanız mümkün.

5.Modem Değişikliği Yapılabilir

Eğer, internet paketinizin sunduğu hızı yeterli olarak alamıyorsanız bunun bir sebebi de modemdir. Eski modemler, çağın gerekliliklerine ayak uyduramayabilir. Bu yüzden dolayı da belirli bir süre sonra mutlaka değiştirilmelidir.

6.İnternet Servis Sağlayıcınız İle Görüşün

İnternet indirme hızı arttırma için sizlere sunduğumuz tüyolar işe yaramadıysa son olarak internet servis sağlayıcınız ile görüşme yapmanız gerekir. Probleminizi dile getirip destek isteyebilirsiniz veya size en uygun paket için görüşmeler yapabilirsiniz.

Content Director

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Faruk Yazıcı 1 Kasım 2020

  İnternet hızımın yavaşlığı haricinde kopma sorunları yaşıyorum. Sorun ne olabilir?

  • Erel Alkan 2 Kasım 2020

   Bazı zamanlarda lokasyona bağlı olarak yoğunluklar yaşanabiliyor. Bu yoğunluk zamanlarında da kopmalar yaşanabiliyor. Eğer, LAN kablosu ile bağlıysanız kablonun sağlamlığını test edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir