1. Ana Sayfa
 2. Mobil
 3. Google Çeviri İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Google Çeviri İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

cevrimdisi google ceviri

Artık çoğu mobil uygulamayı çalıştırırken internete ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Özellikle Google servislerinden yararlanmak için kaliteli bir internet hizmeti almamız şart. Fakat bazı istisnai durumlarda (özellikle yurtdışı seyahatlarinde) internet bağlantısının limitinden dolayı çeviri hizmetlerine bağlanamıyoruz. Çeviri konusunda dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Google Translate yani Google Çeviri artık bizi bu durumdan kurtarıyor.

Google Translate, artık internetsiz ortamlarda dahi kullanıcılarına çeviri hizmetini sunabilmek adına Çevrimdışı Google Çeviri hizmetini piyasaya sundu. Yani artık “Ben yabancı dil bilmiyorum nasıl ülke gezeceğim?” diye bir derdiniz olmayacak. Peki Google Çeviri/Google Translate İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Google Çeviri İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Google Ceviri Internetsiz Nasil Kullanilir
Google Çeviri İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Artık uygulamaların hayatımızdaki yerlerini biliyoruz. Fakat bazı uygulamaların hizmetlerinden yararlanmak için internet bağlantınızın olması şart. Bunların en başında Google hizmetleri gelmekte. En çok kullanılan hizmetlerden bir tanesi olan Google Çeviri kullanıcılar tarafından gelen şikayet ve istekleri göz ardı etmemiş ki artık Google Translate Çevrimdışı olarak kullanılabiliyor.

Android ve iOS cihazlarda ücretsiz olan bu uygulamaya Android için buradan, iOS için buradan ulaşabilirsiniz. Peki Google Çeviri İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

 • Uygulamayı indirin.
 • Giriş yapın.
 • Hangi dil paketini indirmek istiyorsanız ona tıklayın.
 • Çevrimdışı Çeviri seçeneğine tıklayın.
 • “+” tuşuna basarak istediğiniz dili ekleyin.
 • Son olarak dil paketini indirin.

Ancak tabii ki çevrimdışı olduğundan dolayı cihazını sunuculara bağlanmadan tüm kelimeleri telefon hafızasına kaydediyor, bundan dolayı telefonlarınızda yavaşlama ya da çevirilerden yeteri kadar verim alamayabilirsiniz. Yapay zekayı geliştirmek olan Google tarafından ise uygulamayı her gün daha çok geliştirdiklerinin ve ilerleyen günlerde daha stabil çalışacağının haberi yayınlandı.

Önerilen Yazı
Gmail Hesap Silme – Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Çevrimdışı Google Çeviride Hangi Diller Var?

cevrimdisi google ceviri de hangi diller var
Çevrimdışı Google Çeviride Hangi Diller Var?

Dünya üzerinde en çok konuşalın dilleri bünyesinde barındıran uygulama toplamda 61 dile  çevrimdışı çeviri seçeneği sunmakta.

Google Görsel Çeviri Özelliği

Uygulama sadece sesli ya da yazılı olarak yazılanları çevirmiyor. Uygulamanın en güzel yanlarından bir diğeri ise görsel üstündeki yazılarıda metne dönüştürebilmesi. Bu özelliğin kullanımı ise gayet basit.

 • Kameranızı açın.
 • Uygulamaya giriş yapın.
 • Kameranız ile görseli çekin.

Sadece anlık olarak değil sonrasında veya öncesinde mevcutta bir görsel varsa direkt olarak galeriniziden yükleme yaparak bu ek özelliği kullanabiliyorsunuz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap