1. Ana Sayfa
 2. İnternet
 3. Güvenilebilir Ücretsiz İntihal Programları | 3 Program

Güvenilebilir Ücretsiz İntihal Programları | 3 Program

İntihal kontrolü yapabileceğiniz ücretsiz siteler ve merak ettikleriniz bu yazıda.

intihal programlari

İntihal programları; ödevinizin, makalenizin, tezinizin ya da iş ile ilgili yazılarınızın; başka yazılar ile bağlantısını denetleyen bir sistemlerdir. Herhangi bir yazıdan alınmış olan ve sizin yazınızla benzerlik oranını hesaplayan bu programlar, hem öğretim üyeleri hem de öğrenciler tarafından sıklıkla öğrenci ve ya öğretmenler tarafından kullanılmakta.

İntihal programlarını kullanarak, kendi yazınız içerisinde kaynakça vermeden yapmış olduğunuz alıntıları bulabilirsiniz. Bu alıntılar üzerinde değişiklikler yaparak ve cümlelerde yeniden düzenlemelerde bulunarak başka yazılarla olan benzerlik oranını düşürebilirsiniz.

Ücretsiz İntihal Programları

En iyi intihal programları için çok fazla aramaya gerek yok. İşinizi rahatlıkla halledebileceğiniz ve yazılarınızın başka yazılara benzerliğini hesaplayabileceğiniz 3 kullanışlı programı sizinle paylaşmak istiyoruz. Bunlar;

 1. Turnitin
 2. DupliChecker
 3. SmallSEOTools

Sadece Turnitin kullanımı için daha profesyonel ve üyelik için belli kriterlere sahip olmanız gerekse de diğer programları çok rahat bir şekilde istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu programlar sayesinde de benzersiz yazılara sahip olacaksınız.

1.Turnitin

En güvenilir intihal programları sıralaması yapsak kesinlikle ilk sıralara Turnitin’i yazabiliriz. Özellikle ödev, tez gibi konularda oldukça başarılı ve binlerce doküman üzerinden tarama yapabiliyor. Akademisyenlerin bayıldığı, öğrencilerin de kullanmakta biraz zorlandığı bir program. Bu programı kullanabilmek için;

 • Üye olmanız kesinlikle gerekli,
 • Orta derece İngilizce bilmek şart,
 • Akademisyen ya da öğretmenseniz çok daha rahat kullanabilirsiniz.

Turnitin’i Neden Herkes Kullanamıyor?

İntihal bulma programı olan Turnitin, daha çok akademisyen ve öğretmenlere hitap ediyor. İçeriği biraz karmaşık ve öğrenmesi meşakkatli. Bu yüzden öğrenciler tarafından kullanmak biraz zor ve meşakkatli durabilir.

2.DupliChecker

DupliChecker, benzerlik oranını en iyi şekilde size bulan ve bunları PDF doküman halinde sunan mükemmel bir program. Öyle karmaşık ve meşakkatli bir şey de yok. Programa giriyorsunuz ve yazınızı kopyalayıp yapıştırıyorsunuz. Emin olun hem güvenilir hem de doğruluk payı çok yüksek. DupliChecker’da;

 • %100 ücretsiz bir deneyim sağlar hiç para ödemezsiniz,
 • İngilizce bilmenize gerek yok,
 • Doğruluk oranı yüksek,
 • Online intihal programları arasında en iyilerden.

3.SmallSEOTools

SEOTolls’da intihal bulma konusunda oldukça iyi. DupliChecker gibi bir PDF raporu vermiyor. Fakat program içerisinde size benzerlikleri ve yazınızın ne kadarının benzersiz olduğunu gösteriyor. Üstüne üstlük içinde gramer kontrolü gibi ek özellikler de bulunuyor. SEOTools’u;

 • Ücretsiz olduğu için
 • Yüksek doğruluk oranı olduğu için
 • Cümle cümle rapor verdiği için gücen intihal siteleri arasında çok arama yapmadan güvenle kullanabilirsiniz.

Not: Sitenin ana sayfasına girdiğinizde birçok araç ile karşılaşacaksınız. Bu araçların hepsi ücretsizdir.

Ücretsiz İntihal Programları İşe Yarıyor Mu?

Yüksek oranda işe yaradıkları söylenebilir. Ödeviniz veya makaleniz hakkında intihal fikri edinmek için kullanabilirsiniz. Fikir edinirken birden fazla program kullanmanız sizin için avantajlı olacaktır.

Kelime Sınırı Var Mı?

Programların Ücretsiz versiyonlarında 1000 kelime sınırı vardır. Ücretli versiyonlarda ise bu sınır 5000’in üzerindedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üni / Sosyoloji mezunu. Sosyal Medya Uzmanı ve Seo Makale Yazarı.

Yorum Yap