Kayan Bildirimler Nedir? 3 Adımda Nasıl Kapatılır?

Kayan Bildirimler Nedir? 3 Adımda Nasıl Kapatılır?

Kayan bildirimler ya da diğer bir ismi ile yüzen bildirimler telefonunuza üstten gelen bildirimlerin genel adıdır. Bu bildirim türü genellikle telefonunuzda üstten açınca karşınıza gelir. Özellikle Whatsapp, Instagram gibi uygulamaların bildirimleri bu şekilde kolay bir biçimde görülebilir. Bu durum kullanıcılar için kolaylık sağlarken bazı durumlarda da istenmeyen bildirimlerin ana ekrana düşmesine neden olur.

İstenmeyen bildirimleri kapatmak da oldukça kolaydır. Genel olarak birkaç adımda yapılabilen basit işleme dayanır. Fakat bildirimini görmek istemediğiniz uygulamayı silmeniz daha mantıklı bir çözüm olarak karşımıza çıkar. Aksi takdirde uygulama arka planda çalıştığı için cihazınızın performansı olumsuz etkilenir.

Kayan Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Xioami kayan bildirim kapatma için yapmanız gereken basit birkaç adım bulunur. Bu adımlar takip edildiğinde kolaylıkla kayan bildirimler kapanır.

  • Adım 1: Uygulama bildirimleri kapatmanın en basit yollarından biri uygulama üzerindeki bildirim ayarını değiştirmektir. Bunu yapabilmek için cihazınızın “Ayarlar” paneline girin.
  • Adım 2: Burada “Bildirimler” bölümünü bulun.
  • Adım 3: Hangi uygulamanın bildirimini almak istemiyorsanız yanındaki aktif olan bölümü kapalı şekle getirin. Bu şekilde istediğiniz gibi bildirimleri kontrol etmeniz mümkün olur.

Xioami Kayan Bildirim İçeriği Gizleme Nasıl Yapılır?

Xioami kayan bildirim sorunu telefonun işletim sistemine bağlı olarak sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bu sorun basit tek bir adımda çözülür. Kayan bildirimleri kapatmak için yapmanız gereken;

  • Adım 1: Cihazınızda herhangi bir panel üzerindeyken yukarıdan aşağıya doğru kaydırın ve bildirim panelini açın.
  • Adım 2: Şimdi ekrana düşen bildirimler üzerinden kapatmak istediğiniz bildirimin üzerine gelin ve uzun bir süre dokunun.
  • Adım 3: Bildirim ayarları açılacak. Gelen ekranda bildirimi aktif olan bölümü kapatın ve bildirim içeriği gizleme işlemini tamamlayın. Siz istemediğiniz sürece artık bildirimler açılmayacaktır.

Kayan Bildirim Ne İşe Yarar?

Kayan bildirimler cihazınızda kullandığınız uygulamadan size düşen bildirimler olarak bilinir. E posta, takvim, SMS mesajları gibi bildirimlerin size en kısa yoldan gösterilmesini sağlar. Böylelikle herhangi bir bildirimi unutsanız bile karşınıza çıktığında hatırlamanız kolaylaşır. Bu şekilde bildirimler ile işlerinizi kolaylaştırabilir ve kısa yoldan işlemlerinizi halledebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
7 Yöntemle iPhone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Kayan Bildirim Nedir?

Whatsapp’da üstten gelen bildirime kayan bildirim adı verilmektedir. Genelde kişinin adı ve gelen mesaj üst tarafta görülür.

Instagram Kayan Bildirim Nedir?

Instagram uygulamasının gönderdiği bildirimlerdir. Genelde telefonunuzun üst tarafında görülür ve profiliniz hakkındadır.

Keşfedin: Devre dışı bırakılan uygulamaları etkinleştirme

Content Director

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir