Kripto Para Borsası Binance Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Kripto Para Borsası Binance Nedir? Nasıl Üye Olunur?
binance nedir

Bitcoin, Etherium gibi kripto paraların değerlenmesi ile birlikte Binance nedir? Binance nasıl kullanılır? Binance hesap açma, Binance para yatırma ve çekme nasıl yapılır? soruları kullanıcıların kafasında bir çok soru işareti oluşturdu.

Son zamanlarda Bitcoin, Etherium gibi kripto para birimlerinin artması ile birlikte kripto paraların çok önemli birer yatırım aracı olabileceğini kullanıcılara gösterdi. Bu durumun yaşanması ile birlikte kripto para borsasında hareket dalgalanmaları yaşandı ve halen yaşanmaya devam ediyor. Bu durumu kripto para borsalarında yapılan işlem hacimleri doğruluyor. Sadece Bitcoin, Etherium değil diğer kripto para birimlerine (altcoin) olan ilginin artması ile altcoin’lerin listelendiği kripto para borsasında Binance’ın öne çıkmasını sağlıyor. Binance nedir, Binance nasıl kullanılır, Binance hesap açma nasıl yapılır, Binance para çekme ve Binance para yatırma nasıl yapılır, tüm bu soruların cevaplarını makalenin devamında öğrenebilirsiniz.

Binance Nedir?

Binance ismini binary(ikili) ve finance(finans) kelimlerinin birleşiminden alıyor. 2017 yılında CZ olarak bilinen Changpeng Zhao tarafından kurulan Binance, 2018 yılından bu yana ticaret hacmi bakımından kripto para borsasında en büyük kripto para bankası olarak biliniyor. Binance sadece yüksek değeli kripto paraları değil aynı zamanda altcoin’leride bünyesinde barındırıyor. Bu özellik belki de kripto para borsasında bu şirketi rakipsiz olarak gösteriyor.

Net olarak merkezi bilinmeyen bu şirketin çıkış yeri Malta olarak görünüyor. Son 3 yılda harika bir yükseliş yaşayan şirketin sahibi Changpeng Zhao dünyanın en zengin isimleri arasına girmeyi  de başardı.

Binance Komisyon Oranları

binance komisyon orani
Binance Komisyon Oranları

Piyasa Yapıcı: İşlem tahtasında bir teklif oluşturan emir tipi.

Piyasa Alıcı: İşlem tahtasındaki bir teklifi kabul eden emir tipi.

Binance Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Binance üzerinden kripto para işlemlerinizi yapmak için öncelik olarak kayıt olmanız gerekiyor. Öncelik olarak buraya tıklayıp sonrasında ekranın sağ üst köşesindeki “Kayıt Ol” düğmesine tıklayın. İstenilen bilgileri girerek 2 adımda kolayca kayıt olabilirsiniz.

binance nasil kayit olunur
Binance Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

2 Bitcoin’e kadar kimlik doğrulama işlemi istemeyen Binance yaşadığını veya yaşayacağınız sorunlara karşın kimlik doğrulama işlemini yapmanızı öneriyoruz. Bu nedenden dolayı hesabınızı oluşturduktan sonra kimlik doğrulama işlemini yapmanız büyük bir önem arz ediyor. Binance kimlik doğrulama için lütfen aşağıdaki önergeleri takip ediniz.

  • Kullanıcı Merkezi‘ne giriş yapın.
  • Kimlik Doğrulama‘ya tıklayın.
  • Kişisel/Kurumsal seçeneğinden birisini seçin.
  • Gerekleri belgeleri yükleyin.
  • İşlemler 1-3 gün içerinde tamamlanacak.
binance kimlik dogrulama nasil yapilir
Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Binance Para Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır?

Üst menüde yer alan”Kripto Al” seçeneğinin üstüne gelin ve “TRY yatırın” seçeneğinden devam edin.

Binance’a para yatırmak için bir Papara hesabına ihtiyacınız olacak. Papara hesabınız (Binance hesabınızdaki isim ile eşleşen hesap olmak zorunda.) varsa kolay bir şekilde aktarımı sağlayabilirsiniz. Papara bu işlemler esnasında %1 komisyon alacak.

binance para yatirma
Binance Para Yatırma

Para çekmek için ise “Ana Hesap” sekmesinin üzerinden “Çekme” düğmesine tıklayarak paranızı çekebilirsiniz.

binance para cekme
Binance Para Çekme

Binance Kripto Para Alma veya Satma Nasıl Yapılır?

Hesabınıza para yatırdıktan sonra menüde yer alan “Al-Sat” sekmesinden “Temel” seçeneğinin üzerine gelerek hızlı ve kolay bir şekilde kripto paranızı alabilirsiniz. “Klasik” ve “Gelişmiş” seçeneklerinde de kripto para alabileceğinizi not edebilirsiniz. Bu özellik yeni başlayan için kullanışsız ve kafa karıştırıcı olacağı için eğer yeni bir kullanıcıysanız girmemenizi öneririz.

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir