Whatsapp Sözleşme Tarihini Erteledi!

Whatsapp Sözleşme Tarihini Erteledi!
whatsapp sozlesme tarihi ertelendi 1

Gizlilik ilkeleri ile son dönemde dünya gündemini meşgul eden Whatsapp Messenger geri adımın ilk habercisi olan bir açıklamada bulundu. Gizlilik Bildirimini kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını 3 ay sonra hesaplarını silineceğini söyleyen Whatsapp geri adımın belki de ilk adımını attı. Gizlilik ilkelerini kabul etmeyenlerin hesaplarının silineceğini duyuran Whatsapp kısa bir süre içerisinde çok büyük bir değer kaybı yaşadı. Bunun üzerine yapılan toplantıda bu kararın 15 Mayıs 2021’e ertelenmesine karar verdi.

İlkeleri kabul etmek hala zorunlu, sadece kabul tarihi ertelendi!

Sosyal medya ve haber bültenlerinde iptal edildiğime dair haberler yer alıyor fakat gerçeği yansıtmıyor. Whatsapp tarafından yapılan açıklamada tarih ertelenmesinin sebebi olarak “daha şeffaf iletişim çalışması” gösterildi.

thumbnail
Önerilen Yazı
WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi iptal edildi mi? WhatsApp gizlilik sözleşmesi nasıl iptal edilir?

WhatsApp Tarafından “Son Güncellememiz Hakkkında Daha Fazla Zaman Tanıyoruz” Resmi Açıklama Metni:

Pek çok kişiden son güncellememiz hakkında ne kadar kafa karışıklığı yaşandığını duyduk. Endişe yaratan birçok yanlış bilgi var. Herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.

WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildii: Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu da kişisel görüşmelerinizi her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir. Böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu nedenle herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kayıt tutmuyoruz. Ayrıca paylaşılan konumlarınızı da göremeyiz ve kişilerinizi de Facebook ile paylaşmayız.

Son bildirimimiz ile birlikte bunların hiçbiri değişmiyor. Aksine son güncelleme, insanların WhatsApp üzerinden bir işletmeye mesaj göndermesi gereken yeni seçenekleri içeriyor. Verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. Bugün herkes WhatsApp’ta bir işletmeyle alışveriş yapmasa da gelecekte daha fazla insanın bunu tercih edeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle insanların bu hizmetlerden haberdar olması önemlidir. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma politikamızı esnetmiyor.

İnsanların şartları incelemeleri ve kabul etmelerinin için belirlediğimiz tarihi ileri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Ayrıca WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri gidermek için daha çok şey yapacağız. Ardından iş odaklı yeni mesajlaşma seçeneklerinin sunulacağı 15 Mayıs’a dek, politikamızı insanlara aşama aşama aktaracağız ki onlar da uygun adımda inceleyebilsinler.

WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki insanların uçtan uca şifreleme standardına kavuşmasına yardımcı oldu. Bu güvenlik teknolojisini şimdi de gelecekte de savunmaya kararlıyız. Bize ulaşan, gerçeklerin yayılmasına ve asılsız söylentileri durdurmasına yardımcı olan herkese teşekkür ederiz. WhatsApp’ı özel iletişim kurmanın en iyi yolu yapmak için sahip olduğumuz her şeyi koymaya devam edeceğiz.

Dijitekno.com kurucusu, admin ve editörü. İşbirliği için : dogancanguden@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir