POCO Hangi Markaya Ait? Kimin?

POCO Hangi Markaya Ait? Kimin?

POCO, Xiaomi’nin alt markası olarak hazırlanmıştır. Genellikle piyasada olan telefon modelleri orta segment fiyatlara sahiptir. 2018 yılının Ağustos ayında orta sınıf akıllı telefon duyurarak piyasaya girdi. Dünya çapında akıllı telefon ve tablet üreticisidir. POCO’nun F, X, M ve C serisi olmak üzere 4 model sürümü bulunur. Modellerin arasında da özelliğe ve kaliteye göre telefonların fiyatı değişir.

POCO Markası Kimin?

POCO markası Xiaomi’nin alt markası olarak tasarlanmıştır. Xiaomi’nin sahibi ise Lei Jun’dur. POCO dışında Redmi markası da Xiaomi Corportion’a ait alt markadır. POCO’nun 4 farklı serisi bulunur. C giriş seviyesi olduğu için fiyatı uygundur. X ve M serisi orta seviye segmenttir. F serisi ise üst segment olarak tasarlandığı için fiyatı yüksektir.

Xiaomi ve POCO Aynı Mı?

POCO ve Redmi Xiaomi’nin alt markasıdır. POCO, Xiaomi’nin alt markasın olmasına rağmen üretimi Redmi gerçekleştirir. Üst marka alt markayı sadece denetleme ve finansal yönünü kontrol eder. POCO serisi cihazlar daha çok mobil oyuncular tarafından tercih edilir. POCO cihazların çoğu yüksek ekran yenileme hızına sahip olmasına rağmen ucuz olduğu için malzeme kalitesi düşüktür.

POCO Türkiye Garantisi Hangi Firma?

Xiaomi ve POCO, Redmi gibi alt marka ürünlerin Türkiye distribütörü Evefone firmasıdır. Yetkili servisleri ise; Evofone, Genpa ve OUNO’dur. Onarım işleri genellikle Genpa üzerinden gerçekleşir.

POCO Hangi Ülkenin?

POCO, Çin menşeili firmadır. Ağustos ayının 2018 yılında orta segment telefon ile sektöre giriş yaptı. 2020 yılında küresel çapta tanınmaya başladı.

thumbnail
Önerilen Yazı
Reeder Hangi Ülkenin Markası? Kimin? Alınır Mı?

Poco Hangi Serisi Daha İyi

POCO’nun en iyi serisi F’dir. Fiyat ve kalite açısından X serisi Türkiye’de tercih edilir. İyi telefonlar piyasaya sürse de  POCO’nun amacı orta segment telefon üretmek olduğu unutmayın. Ürünler teknolojik bakımdan iyi üretilse de kalitesi genellikle düşük telefonlardır. Türkiye’de tercih edilen modeller ise X3 Pro, F3 ve X3 GT’dir. Özellikle fiyatına göre oldukça özellik sunabilen telefonlardır. Ağırlık ve kalite açısından dezavantajları olsa da teknolojik bakımdan yeterlilik düzeyi yüksektir. Performans, güç ve fiyat üçlüsü göz önüne alındığında X3 Pro modeli kendini ön plana atar.

İlginizi Çekebilir: Onvo TV Kimin?

POCO Telefon Yorumları

Poco telefon yorumları genel olarak şu şekildedir;

  • Fiyat performans telefonu, piyasadan uygun fiyata aldım ve kullanıyorum.
  • Diğer telefonlara göre özellikleri azami ancak fiyatı uygun.
  • Xioami alt yapısında olduğu için servis problemi çıkacağını düşünmüyorum, fiyatından dolayı tercih ettim.
  • Piyasada yer alan telefonlardan daha uygun fiyata. Orta, alt segment bir telefon diyebilirim.

Keşfet: Flavel Kimin?

Content Director

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir