MacBook’ta Oyun Oynanır Mı? Oyun Nasıl Yüklenir?

MacBook’ta Oyun Oynanır Mı? Oyun Nasıl Yüklenir?

MacBook bilgisayarlarda bazı oyunları oynayabilirsiniz hatta Steam bile kurabilirsiniz. MacBook, oyun için değil iş için tasarlandığı için oyun oynama konusunda diğer bilgisayarlar kadar iyi performans vermez.  Apple kimliği ile giriş yapıldığında, bir hesap yoksa Game Center hesabı oluşturulur. Game Center’ı destekleyen oyunları oynamak için Mac App Store’a girilmesi gerekir. Apple Silicon yongalı Macbook kullanıyorsanız iPhone ya da iPad oyunları Mac’de çalışır. MacBook’u senkronize ettiği Steam üzerinden oyun oynamak mümkündür.

Apple Bilgisayarlara Oyun Yüklenir Mi?

Apple bilgisayarlara Mac App Store ve Steam gibi uygulamalardan oyun yüklemek mümkündür. Oyun oynamak mümkün olsa da diğer bilgisayarlar kadar etkili değildir. Özellikle belirli bir süre oynadıktan sonra ısınma problemi ortaya çıkar. Fansız 12 inch MacBook’lar kısa süre sonra aşırı ısınıp cihazın arızalanmasına neden olabilir. Macook ile oyun oyun oynarken notebooklar için üretilen soğutuculardan kullanılması önerilir.

Macbook’a Nasıl Oyun Yüklenir?

 • Adım 1: ilk olarak Steam üzerinden MacBook’a oyun yüklemek için Steam Link
 • Adım 2: MFi ya da Steam kontrolcüsü ile Mac’inizi eşleştirip aynı yerel ağda Steam kullanan bilgisayara bağlayın.
 • Adım 3: Oynayacağınız oyunun Macbook ile uyumlu olup olmadığını donanım kısmından kontrol edip indirin.

Not: Oyun uyumlu değilse yükleme esnasında ya da oyuna giriş esnasında hata verir. Steam Mac App Store üzerinden de oyun indirebilirsiniz.

LoL Mac de Oynanır Mı?

LoL Mac üzerinden oynansa da Hot Corners ve Shake Mouse Pointer to Locate  ayarları oyun sırasında sorun yaratabiliyor. Hot Corners özelliği, ekranın dört köşesinden herhangi birine fareyi sürükleme imkanı tanır. Bazı pencereleri açmayı, masaüstüne geçiş yapmayı, ekran koruyucu çalıştırmayı ve uyku moduna geçiş yapmayı sağlar. Maalesef bu özellik oyun esnasında bazı sorunlara yol açar.

Mouse Pointer to Locate ayarı ise fareyi sağa sola sallayarak imlecin yerini belirlemesini sağlar. Sağa sola sallama esnasında imleç büyür ve rahat görülmesini sağlar. Bu özellik istemcinin performans düşmesine ya da geçici kesintilere yol açar.

Hot Corners özelliği kapatmak için;

 • Adım 1: Ekranın sol üst bölümünde yer alan ‘’Apple’’ simgesine tıklayıp ‘’System Preferences’’ bölümüne giriş yapın.
 • Adım 2: Ekran açıldığında ‘’Desktop & Screen Saver’’ bölümüne ve ‘’Screen Saver’’ seçeneğine tıklayın. Ardından ‘’Hot Corners’’ yazısını seçin.
 • Adım 3: Açılan pencerede Hot Corners tercihleri değiştirilebilir veya tuş atanabilir. Değişiklik yapıldığında oyun içinde özelliğin rastgele tetiklenmesi önlenir.

Shake Mouse Pointer to Locate kapatmak için;

 • Adım 1: Ekranın sol üst köşesinde yer alan ‘’Apple’’ simgesine tıklayın.
 • Adım 2: Pencere açıldığında ‘’Accessibility’’ bölümüne tıklayın ve sol bölümdeki menüden ‘’Display’’ yazısını seçin.
 • Adım 3: ‘’Shake Mouse Pointer to Locate’’ ayarının yanındaki işareti kaldırın.

CS Go Mac de Oynanır Mı

CS Go Mac’de oynamak için bilgisayarın işletim sistemi en az MacOS X 10.11 sistemine sahip olması gerekir. CS Go MacBook’larda açılsa da minimum sistem gereksinimine uyulmadan açılmaz. En az 2 GB RAM alanına da sahip olması gerekir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Monster Hangi Ülkenin Markası? Yerli Mi? Alınır Mı?

Mac’te MineCraft Oynanır Mı?

MineCraft Mac dahil birçok işletim sistemine optimize edilmiştir. MineCraft Mac App Store’da bulunmadığı için oyunun resmi sitesinden, Minecraft.net üzerinden indirilmesi gerekir.

Fortnite Mac de Oynanır Mı?

 • 2017 ya da daha sonra kullanıma açılan MacBook Pro ve Macbook,
 • 2018 veya daha sonra kullanıma sunulan MacBook Air ve Mac mini,
 • 2020 ya da daha sonra hizmete sürülen iMac, (21.5 inc)
 • iMac Pro,
 • 2019 yılı ya da sonra sunulan Mac Pro* sürümlerinde Fornite oynanır.

İlginizi Çekebilir: Mac Açılmıyor Çözümü

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir