Prince Of Persia: The Sands Of Time Remake

Prince Of Persia: The Sands Of Time Remake
prince of persia remake

Prince Of Persia oyununun yapımcısı olan Jordan Mechner  6 Kasım 2003 tarihinde yayınlamıştır.Fakat bu oyunu geliştirmek için 17 sene yeni teknoloji ile birlikte yeniden yapmaya karar vermiştir. Ana karakter Prince’in fethettikleri bir ülkeden aldıkları ve zamanın kontrolünü sağlayan büyülü kumları, sonuçlarını tahmin etmeksizin dünyaya salmasını ve bunun sonucunda kumları tekrar toparlayarak yaşananları tersine çevirmeye çalışmasını konu edinir.

Prince Of Persia hem kritik açıdan, hem de satış rakamları açısından büyük başarılar elde eden bu oyuna, aynı üçlemenin parçası olmaları üzere iki oyunu daha yapılmıştır Prince Of Persia: Warrior Within ve Prince Of Persia: The Two Thrones

Bu oyun o kadar sevilmiştir ki 2010 yılında Prince Of Persia adlı oyunun hikayesinden yola çıkılarak başrolünde  Jake Gyllenhaal’un oynadığı bir  sinema filmi çekilmiştir.

Oyunun Hikayesi

Prince Of Persia adlı oyunun hikayesi 6. Yüzyıl İran’ında geçmektedir.

İran’da bulunan Pers hükümdarı Shahraman, oğluyla beraber, Hint diyarındaki Azad ülkesine doğru sefere çıkarlar. Kendi kralına ihanet eden vezirin de yardımıyla başkentin ele geçirilip yağma edilmesinden sonra Shahraman, sarayın hazineleri arasında içi parlak kumlarla dolu olan devasa bir kum saati bulmuştur.Saraya daha sonradan varan prensin, beraberinde tuhaf bir han.er de getirdiğini gören vezir, bu hançeri ondan almak ister fakat kral, oğlunu ilk savaş ganimetinden mahrum burakmak istemeyerek bu isteği reddeder. Hançerin ve kumların özelliğini bilen vezir bu sefer prensi kandırır ve hançeri kullanarak kum saatini açmasını sağlar. Serbest kalan bu kumlar, sarayı yerle bir eder ve yayıldığı yerlerdeki canlıları korkunç kum canavarlarına çevirir. Bu felaketten prens hançeri, savaita esir düşen Farah büyülü madalyonu ve vezir büyülü asasının yardımıyla kurtulur. Ve tüm olaylar buradan sonra başlamaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
The Outlast Trials Yavaş Yavaş Belli Oluyor

Oyunun Konusu

Oyunun genel amacı, belirli mekanlara ulaşma sırasında kum canavarlarıyla dövüşme ve çeşitli tuzakları atlatma esasına dayanır. Bu dövüşlerde ara sıra Farah, yay ve okuyla Prince’e yardım eder.

Oyunun Çıkış Tarihi Ve Oynanılabilecek Platformlar

Prince Of Persia’nın 20 Ocak 2021’de çıkması planlanıyor. 1989-2010 yılları arasında büyük bir hayran kitlesi yakalayan Prince Of Persia 2021 Senesinde tekrardan bizlerle birlikte olacak ve 2003 senesinde çıkan ilk oyun Prince of Persia adlı bu güzel eserin ilk oyunu yani orjinaline ana menüden ulaşılabileceği belirtilmektedir.

PC,XBOX One,Xbox Series X,PS4 ve PS5 platformlarında çıkacak olan oyunun fiyatının ise 179TL olacağı ifade edilmektedir. Prince Of Persia’nın grafik özellikleri ile dönemin öncü oyunları arasında yer aldığı biliniyor. Oyun ayrıca;yeni savaşları animasyonları ve müzikleri nedeniyle de merakla beklenmektedir.

Prince Of Persia: The Sands Of Time Remake Türü Ve Çıkış Tarihi

Tür:Aksiyon-Macera

Oyunun Yayınlanması Beklenen Tarih: 21 Ocak

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir