İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Xiaomi tarafından ABD’ye Karşı Açıklama Geldi!

Xiaomi tarafından ABD’ye Karşı Açıklama Geldi!

xiaomi den abd ye yanit

Xiaomi’nin ABD’de kara listeye düşmesinin ardından resmi bir açıklama gerçekleşti. Şirketin Çin ordusu bir alakasının olmadığını yaptığı açıklamalarda belirtti.

Bir önceki makalemizde Xiaomi’nin ABD tarafından kara listeye alındığını yazmıştık. Bu kararların en büyük faktörü Xiaomi’nin Çin ordusu ile bir bağlantısı olduğu düşünülmesiydi.  Bu olayların duyulmasının ardından Xiaomi Türkiye tarafından bir açıklama yapıldı. ABD Ulusal Savunma Bakanlığında yer alan bilgilere göre Xiaomi’ye “Komunist Çin Askeri Şirketi” denmişti.  Xiaomi Türkiye tarafından yapılan açıklama Çin ordusuna ait olmadığını belirten Xiaomi yetkilileri bir bağlantılarının olmadığı açıkladı.

Xiaomi: Varlık görsterdiğimiz ülkelerde yasalara göre hareket ediyoruz

Xiaomi Türkiye tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde;

Şirketimiz varlık gösterdiği bölgelerin ilgili yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak faaliyetlerini yürütmekte ve tamamen bireysel ve ticari kullanıma yönelik ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Şirketimiz Çin ordusuna ait değildir, Çin ordusuyla herhangi bir bağı bulunmamaktadır ve NDAA’da (ABD Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası) belirtildiği şekilde “Komünist Çin Askeri Şirketi” değildir. Şirketimizin ve hissedarlarımızın çıkarlarını korumak üzere gerekli tüm önlemler tarafımızdan alınacaktır.

Şirketimiz, bu sürecin olası sonuçlarının grup üzerindeki etkilerini değerlendirmek üzere detaylı incelemelerini sürdürmektedir. Gerekli olması halinde ilerleyen günlerde ek açıklamalar yapılacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yorum Yap