İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Xiaomi Telefonlarda Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Xiaomi Telefonlarda Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

xiaomi uygulama gizleme

Xiaomi uygulama gizleme işlemi, telefonunuzu gizlice kurcalamak isteyen meraklı gözlere karşı alınan bir önlem olarak görülüyor. Meraklı gözlerden gizlemek istediğiniz özel uygulamalarınız olabilir. Not uygulamaları, banka uygulamaları vb. Peki, Xiaomi uygulama saklama işlemi yapmak için nelere ihtiyacınız var?

Android işletim sistemlerine sahip telefonlarda gizleme özelliği telefon ile birlikte yüklü gelmiyor. Google Pixel’de olduğu gibi ön yüklü bir şekilde gizleme seçeneği gelmiyor. Ancak, telefon modellerine göre ‘’Launcher’’ özelliklerinde uygulama gizleme seçeneği bulunabiliyor. Bu özelliği olan telefonlarda 3.parti uygulama olmadan gizleme işlemi yapabiliyorsunuz. Xiaomi’de bu telefordan birisi

Xiaomi Uygulama Gizleme Adımları

  1. İlk olarak MIUI özellikli telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ seçeneğine tıklayınız.
  2. Ayarlar panelinden aşağıya doğru inerek ‘’Gizli uygulamalar’’ seçeneğini seçin.
  3. Daha sonra ‘’Gizli uygulamaları yönet’’ seçeneğine tıklayın.
  4. Bu aşamadan sonra telefonunuzda bulunan bütün uygulamaları görebileceksiniz. Bu listeden Xiaomi uygulama gizlemek mümkün hale gelecek.

Xiaomi Uygulama Kilitleme Nasıl Olacak?

Karşınıza gelen listenin sağ tarafında açma ve kapatma butonları olacak. Burada açma ‘’Mavi’’ kapatma ise ‘’Gri’’ renkli butonlar aracılığı ile sağlanır. Eğer, uygulama karşısındaki butonu mavi hale getirirseniz uygulama kilitlenmiş olur.

Xiaomi uygulama gizleme işini yaptıktan sonra uygulamanın ana ekranda görünmediğini göreceksiniz. Peki, nasıl erişim sağlayacaksınız? Bunun için ekrana parmaklarınızla ‘’Yakınlaştırma işareti’’ yapın. Bu hareketi ekrana yaptığınızda gizli bir klasörün açıldığını göreceksiniz. Bu gizli klasör içerisinde daha önceden gizlemiş olduğunuz bütün uygulamalar yer alıyor. Kapatmak içinse normal kapatma tuşuna basabilirsiniz.

Gizli Uygulama Nasıl Açılır?

Gizli uygulamayı açmak için aynı adımları takip etmeniz yeterlidir. Gizlilik ekranından butonu maviye çevirdiğinizde dosya, gizli klasörden ana ekrana gelecektir.

Başka Türlü Nasıl Gizlerim?

Eğer, herhangi bir gizli klasör istemiyorsanız eski yöntemlerden birisini yapmak zorundasınız. Bunun için ana sayfaya farklı bir isimde klasör açıp gizlemek istediğiniz uygulamayı gizleyebilirsiniz. Ana ekranda direkt isim araması yapan kişi dosyayı fark edemez ve giremez.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üni / Sosyoloji mezunu. Sosyal Medya Uzmanı ve Seo Makale Yazarı.

Yorum Yap