7 Adımda Xioami Arayan Kişinin İsmini Söyletme

7 Adımda Xioami Arayan Kişinin İsmini Söyletme

Xioami arayan kişinin ismini söyletme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir;

Adım 1: Öncelikle telefonunuzda ana menüyü açın.

Adım 2: Ekranda bulunan ve arama yapmak için kullandığınız üzerinde telefon bulunan arama uygulamasına tıklayın.

Adım 3: Açılan panelde yukarıda bulunan ayarları gerçekleştirmenize yarayan “Üç Nokta” simgesine tıklayın.

Adım 4: Burada küçük bir panel açılacaktır Xioami  tarafından karşınıza çıkan panel içerisinde “Çağrı Geçmişi” “Ayarlar” ve “ Yardım ve Geri Bildirim Bulunacaktır. Burada “Ayarlar” paneline tıklamanız gerekmektedir.

Adım 5: Karşınıza gelen menüde en altta “Gelişmiş” sekmesi bulunmaktadır. Bu sekmenin altında bulunan “Arayan Kimliği Duyurusu” bölümüne tıklayın.

Adım 6: Şimdi ekrana “Arayan Kimliğini Duyur” paneli çıkacaktır ve bu panel altında “Hiçbir zaman” yazısı görünecektir. Üzerine tıklayın.

Adım 7: Üzerine tıkladığınızda “Her Zaman” “Hiçbir Zaman” ve “Yalnızca Mikrofonlu Kulaklık Kullanırken” seçenekleri çıkacaktır. Burada dilediğiniz gibi ayarı düzelterek arayan kişinin kimliğini duyurmasını sağlamanız mümkündür.

Xioami  Arayan Kişinin İsmini Söyletme Nasıl Kapatılır?

Redmi arayan kişinin ismini söyletme kadar bu ayarı istemediğinizde kapatmak da oldukça kolaydır. Yukarıdaki gibi birkaç küçük adımda kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin;

  • Adım 1: Xioami arayan kişinin ismini söyletme işlemi için öncelikle telefonunuzda ana menüyü açın.
  • Adım 2: Ekranda bulunan ve arama yapmak için kullandığınız üzerinde telefon bulunan arama uygulamasına tıklayın.
  • Adım 3: Karşınıza gelen panelde yukarıda bulunan ve konuşmayı kapatmak için gerekli olan “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
  • Adım 4: Burada küçük bir panel görünecektir. Xioami  tarafından karşınıza çıkan panel içerisinde “Çağrı Geçmişi” “Ayarlar” ve “ Yardım ve Geri Bildirim Bulunacaktır. “Ayarlar” paneline tıklamanız gerekmektedir.
  • Adım 5: Gelen menüde en altta “Gelişmiş” sekmesi bulunmaktadır. Bu sekmenin altında bulunan “Arayan Kimliği Duyurusu” bölümüne giriş gerçekleştirin.
  • Adım 6: Karşınıza “Arayan Kimliğini Duyur” paneli çıkacaktır ve bu panel altında seçmiş olduğunuz tercihe göre “Her Zaman” “Yalnızca Mikrofonlu Kulaklık Kullanırken” gibi seçenekler görünecektir. Üzerine tıklayın.
  • Adım 7: Üzerine tıkladığınızda “Hiçbir Zaman” seçeneğini seçerseniz aramalarda konuşma özelliği kaybolacaktır. Burada dilediğiniz gibi ayarı düzelterek arayan kişinin kimliğini duyurmasını ya da kapatmasını sağlamanız mümkündür.

Xioami Arayan Kişinin İsmini Söyleme Sesi Gelmiyor Neden? Çözümü

Telefonlarda bazı durumlarda hoparlör sorunları görülebilmektedir. Bu tip durumlar genelde cihaz yazılımından dolayı değil hoparlörden kaynaklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca yazılımsal olarak bir hata olması da mümkün olabilmektedir. Arama yapıldığında ses gelmiyorsa telefonunuzu servise ya da en yakın telefoncuya götürmeniz gerekmektedir.

Ses gelmemesi gibi teknik problemler sizin çözebileceğiniz kolay adımlara genellikle dayanmamaktadır. Özellikle telefonunuz yeniyse servis tarafından bakılması önerilmektedir. Aksi halde işini bilmeyen bir telefoncu telefonun daha kötü duruma gelmesine neden olabilmektedir. Bu tip durumlarda dikkat etmeniz ve telefonunuzu güvendiğiniz bir yere götürmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Xioami Uygulama Gizleme

Content Director

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir