Xioami Hata Raporu Kapatma Nasıl Yapılır? 2 Yöntem

Xioami Hata Raporu Kapatma Nasıl Yapılır? 2 Yöntem

Xioami hata raporu kapatma farklı yöntemlerle gerçekleşmektedir. Xioami cihazlarında sıklıkla karşınıza çıkabilecek bu hatayı kapatmak için aşağıdaki yöntemleri denemeniz gerekmektedir;

Çözüm 1: Güvenlik uygulaması ile ilgili verileri temizleme adımlarını gerçekleştirin.

Bir çok uygulamada olduğu gibi güvenlik uygulamasında da biriken çerezler ve kullanılmayan veriler cihazınızda hata oluşmasına neden olabilmektedir. Bu tip durumlarda verileri temizleme ve “ön bellek temizleme” gibi adımları gerçekleştirmek gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınızın temizlemesini gerçekleştirin.

  • Adım 1: Cihazınızın menüsünü açın.
  • Adım 2: Burada “Ayarlar” uygulamasını bulun.
  • Adım 3: Uygulama içerisinde bulunan “Uygulamalarım” paneline giriş yapın.
  • Adım 4: Karşınıza gelen ekranda “Uygulamaları Yönet” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 5: Burada “Güvenlik” bölümünü bulmanız gerekmektedir. Bulduktan sonra giriş gerçekleştirin.
  • Adım 6: Gelen panel üzerinde “Verileri Temizle” ve “Ön Bellek Temizleme” yapın.
  • Adım 7: Tüm verileri temizledikten sonra cihazınızda hara raporu alma oranınız düşecektir.

Çözüm 2: Güncellemeleri kaldırma.

Güncellemeler genellikle cihazınızın hata raporunun oluşmasında size yardımcı olmaktadır. Öncelikli olarak “Güvenlik” uygulaması üzerinde bulunan güncellemeleri kaldırmak ya da güncelleme yapmasını sağlamak daha sonra da diğer uygulamaları güncel durumuna getirmek hata raporunun kaldırılmasında size yardımcı olacaktır.

Hata raporu cihazınızda bilinmeyen başka kaynaklar ya da durumlar için de verilebilir. Bu yüzden çözümler işe yaramadıysa servisle iletişime geçerek yapılması gerekenleri öğrenmeniz önerilmektedir. Aksi taktirde sürekli olarak hata raporu almanız mümkündür. Bu durum size normal gelse de bir yerden sonra sık sık karşınıza çıkması istenmeyen bir durum olacağından bu küçük sorun büyüyecektir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Xioami Hoparlör Temizleme Özelliği Aktif Etme Nasıl Yapılır?

Xioami Hata Raporu Açma Nasıl Yapılır?

Hata raporu açma sizin yapabileceğiniz bir durum değildir. Hatta istenilen bir durum olarak da görülmemektedir. Bu yüzden hata raporu otomatik olarak veriler şiştiğinde ya da güncelleme problemi yaşandığında karşınıza çıkmaktadır. Kesinlikle hata raporu açmaya çalışmamanız da gerekmektedir. Hata raporu oluştuktan sonra yukarıdaki çözümleri uygulayarak kapatmanız önerilmektedir.

Hata raporları çoğunlukla göz ardı edilmektedir. Birden cihazı kullanırken karşınıza bir bildirim ile anlık olarak fark etmeden kapatmanız bile mümkün olabilmektedir. Bu tip durumlarda genellikle göz ardı edildiğinden kullanıcıların sorun büyüdükten sonra çözüm aradığı görülmüştür. Düzenli olarak cihaz sistemindeki ön bellek ve veri temizleme işlemlerini yaptığınızda sorunla karşılaşma riskiniz de düşük olacaktır.

Xioami Hata Raporu Ne İşe Yarar?

Xioami mi hatası cihazınızdaki sorunların çözümüne yönelik ya da hataların bulunduğuna yönelik size bilgi vermektedir. Bu yüzden verilen bildirimi iyi okumak ve göz ardı etmemek gerekmektedir. Hata raporunun alınmaması için ön bellek ve veri temizlemesinin yanı sıra güncellemeleri de kontrol etmek sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Hatanın size gösterilmesinin dışında herhangi bir faydası bulunmamaktadır. Hatta raporu almamak için çalışmanız gerekmektedir.

Keşfedin: Xioami Telefon Sesi Yükseltme

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir