AirPods Format Nasıl Atılır? Sıfırlanır? (2021)

AirPods Format Nasıl Atılır? Sıfırlanır? (2021)
airpods nasil formatlanir

Apple‘ın orjinal kablosuz kulaklıkları olan AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max ürünlerinin tümü fabrika ayarlarına döndürülebilir. AirPods’unuzda bağlantı sorunları, şarj problemleri veya başka bir sorunu gidermek istiyorsanız format atmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer sizde AirPods 2 formatlama, AirPods resetleme, AirPods 2 sıfırlama sorularını merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip ettiğinizde Airpods Format İşleminiz başarılı olacaktır.

AirPods Neden Resetlenir?

Çıktığı günden beri sadece aksesuar satışı ile 10 milyar doların üstünde bir hasılat yakalayan Apple‘ın en çok kullanılan aksesuarlarından bir tanesi olan AirPods, AirPods 2 ve AirPods Max oldu. Gerçekten kalitesi bir ses kalitesi sunan AirPods 2 modeli şahsen benimde kullandığım bir ürün olup fiyatını sonuna kadar hak eden bir cihaz. Bağlantı problemleri, Ses kalitesinde düşüş, Şarj süresinde azalma gibi problemlerle karşı karşıya kalırsanız cihazı formatlamak zorunda kalabilirsiniz.

AirPods’unuzu sıfırlayın

 1. AirPods‘unuzu şarj kutusuna koyun ve kapağı kapatın. 30 saniye bekledikten sonra kapağı açın.
 2. Ayarlardan Bluetooth‘a giriş yapın ve cihazı kaldırın.
 3. Kapağı açın ve cihazın hemen arkasında bulunan yuvarlak butona 15 saniye basılı tutun.
 4. Durum ışığının sarı renkte yanıp sönmesi bekleyin.
 5. 15 saniye sonunda tekrar beyaz bir şekilde yanıp sönecektir.
 6. Şimdi tekrar cihazı bağlayabilirsiniz.
thumbnail
Önerilen Yazı
Apple Glass’tan Heyecanlandıran Özellik

Airpods Nasıl Güncellenir?

 1. Airpods modellerinde güncelleme ve versiyon kaynaklı kopmalar yaşanabilir. Bu durumlarda cihazı güncellemenizde fayda var. Peki Airpods 2 Nasıl Güncellenir?
 2. Her iki kulaklığıda kutuya koyun ve kapağı kapatın. Kulaklığınız ile birlikte verilen şarj kablosunu bir güç kaynağına bağlayın. Eğer kablosuz şarj özelliğine sahip bir cihazının varsa şarj standına koyabilirsiniz. Güncelleme şarja taktığınız anda başlayacaktır o konuda şarja taktığınıza emin olun.
 3. Şarj ettiğiniz standın veya şarj ettiğiniz yerin yakınına IOS cihazınızı getirin ve internete bağlı olduğundan emin olun.
 4. İşlemler bu kadar, güncelleme otomatik olarak başlayacaktır.

AirPods Sürümü Nasıl Kontrol Edilir?

 1. IOS cihazınızda Ayarlar’a girin
 2. Genel kısmına giriş yapın.
 3. Hakkında bölümünü seçin.
 4. AirPods öğesinin içerisine girin.

 

 

Kedileri seven, çay bağımlısı, teknolojinin içinde yaşayan, en az andromeda kadar parıltısı olan birisi fakat bunu kendisi seçmeyen ve araştırmayı, yazı yazmayı çok seven birisi.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir