Xioami Telefonla Konuşurken Ekran Kapanmıyor Çözümü

Xioami Telefonla Konuşurken Ekran Kapanmıyor Çözümü

Xioami telefonla konuşurken ekran kapanmıyor gibi bir problem ile karşılaştığınızda cihazınız üzerinde yapmanız gereken aşağıdaki uygulamaları takip etmeniz gerekmektedir. 

  • Xioami telefonlarda ekranın otomatik olarak açılıp kapanması gerekmektedir. Sizin ekstra olarak bir şey yapmanıza gerek yoktur. Bu tip durumlarda ilk olarak problemin olduğunu düşünmeniz gereken yer sensör olmaktadır. Bundan dolayı servis ile görüşerek sensör durumunuzu öğrenmeniz gerekmektedir.
  • Xioami gibi kendisini sürekli güncel tutmanız gereken telefonlarda genelde eksik güncellemeleri yapmanız ya da telefonun kendine gelmesi için bir açma – kapatma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda kendiliğinden düzeldiğini göreceksiniz.

Xioami Telefonumun Sensörü Çalışmıyor

Xioami gibi akıllı telefonlarda konuşurken kulağınız ile cihazınız arasındaki mesafe ekranın kapanıp kapanmaması adına büyük bir öneme sahiptir. Bu durumu algılayan bir sensor telefonda bulunmaktadır. Ekran kulağınıza yakınlaştığında Mi telefonunuz ekranı kendiliğinden kapanmaktadır. Telefonu kulağa yaklaştırınca ekranı kapat özelliğinin otomatik çalışması gerektiği unutulmamalıdır. 

Bu durum sizin yanlış tuşa basma ve farklı uygulamalara girmenizi engellemektedir. Bu yüzden kesinlikle gerekli adımları yaparak telefonunuzu doğru çalışır bir duruma getirmeniz gerekmektedir. Genellikle yazılımsal ya da sensor ile ilgili bir problem olduğundan servise götürmeniz gerekmektedir. Aksi halde problemler yaşamanız mümkündür.

Xioami Telefonun Sensör Kontrolü Nasıl Yapılır?

  • Adım 1: Telefonunuzun arama bölümünü açın.
  • Adım 2: Arama bölümüne “  *#*#6484#*#* ” ibarelerini yazın.
  • Adım 3: Burada telefonunuz ile ilgili ayarlar karşınıza çıkacaktır. Sensor bölümüne girerek kontrolünüzü gerçekleştirin.

İlginizi Çekebilir: Xioami Ses Kaydedici Nereye Kaydediyor?

Content Director

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir