Reeder Hangi Ülkenin Markası? Kimin? Alınır Mı?

Reeder Hangi Ülkenin Markası? Kimin? Alınır Mı?

Reeder Türkiye’ye ait olan teknoloji markasıdır. Samsun ilindeki fabrikası üzerinden telefon, tablet, giyilebilir teknoloji, dijital aksesuar üretimi yapmaktadır. Türkiye’ye ilk e-kitap okuyucu getirerek pazarda adından bahsetmiştir. Saat ve telefon dışında Reeder, 2010 yılında tablet modelini piyasaya çıkarmıştır. Türkiye’de ilk 3G’li Android tabletinin üretimini gerçekleştiren yerel teknoloji markasıdır. Son zamanlarda zincir marketlerde sıkça görülmesi ve fiyat performans olarak da uygun görülmesi üzere üreticiler tarafından araştırılmaktadır. Bu yazımızda Reeder markası hakkında detaylara ulaşabileceksiniz. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Reeder Kimin?

Türk menşeili firma olan Reeder’in sahibi Uygar Saral’dır. Firma, Telefon, tablet akıllı saat, e-kitap okuyucu ve yapay zeka sektöründe ilerlemektedir.  Ürünlerin tamamı Türk malı mührü taşımaktadır. Reeder 2018 yılında Çin’den yatırım alarak Samsun’da kurulmuştur.

Reeder Hangi Markanın Yan Ürünü?

Reader, piyasada bildiğiniz herhangi bir ürünün yan ürünü değildir. Reader, Selekt Bilgisayar İletişim Ürünleri San. Ve Tic. Şti bünyesinde yer almaktadır. Kendi başına marka olmayı başarmıştır ve pazardaki payı da gittikçe artmaktadır.

Reeder Teknololoji Halka Arz Oluyor!

reeder borsa

197.000.000 lot eşit dağıtım şeklinde Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile halka arz olacak olan Reeder’in arz tarihi yakında belli olacak. Borsaya gelecek olan firma, gelecek parayı şuralarda kullanacak:

  • %10 Cep telefonu LCD paneli üretim tesisi yatırımı
  • %5 Teknoloji yatırımları
  • %5 Arge çalışmaları
  • %35 İşletme sermayesi
  • %25 Cihaz ve tesis yatırımları aracılığıyla kapasite arttırımı.
  • %20 Fotovoltaik güneş paneli yatırımı

Reeder Yıllara Göre Hasılat Durumu

  • 2020 Hasılatı: 238.8 Milyon
  • 2021 Hasılatı: 451.3 Milyon
  • 2022 Hasılatı: 942.8 Milyon

Ayrıca, firmanın halka açıklık oranı %25.26 olarak ifade edildi.

Reeder Ne Zaman Kuruldu?

Reeder, 2009 yılında Uygar Saral tarafından e-kitap okuyucu olarak pazara girmiştir. 2010 yılında Android tablette yerel marka olup, 2011 yılında ilk e-kitap sitesini açmıştır. 2021 yılında KVK ile teknik servis anlaşması yapmıştır. Yeni açılan fabrika ile üretim kapasitesi 3 katına çıkmıştır.  Ayrıca AR-GE merkezi de 2021 yılında kurulmuştur.

Reeder Nerede Üretiliyor?

Reeder Samsun ilindeki fabrikası ile telefon üretimi yapmaktadır. Telefonun yanında akıllı saat, tablet, kızılötesi temassız ateş ölçer gibi ürünlerde satmaktadır.

Keşdedin: Onvo Nerenin Malı?

Reeder Ne Malı?

Reeder Türk malıdır. 2009 yılında Uygar Saral tarafından kurulmuştur. Fabrikası ise Samsun’da yer almaktadır. Sektöre ilk atıldıklarında e-kitap okuyucusu olarak pazara girmiştir. Zaman içinde telefon ve tablet gibi teknolojik ürünler satmaya başlamıştır.

reeder kimin

Reeder Türk Malı Mı?

Reeder 2009 yılında Uygar Saral tarafından kurulan Türk menşeili teknoloji firmasıdır. Zaman içinde büyüyüp birçok Türk ve yabancı firmalar ile işbirliği yapmıştır. 2018 yıllında Çin ile ortaklığa girişip fabrikalarını büyütmüştür. 2021 yılında üretim kapasitesini yeni açılan fabrikalar ile 3 katına çıkarmayı başarmıştır.

Reeder Çin Malı Mı?

Reeder Çin malı değildir, Türk malıdır. 2018 yılında pazar payını büyütmek ve üretim hacmini artırmak için Çin ile stratejik ortaklığa gitmiştir. Ortaklık sayesinde 600.000 adet telefon, tablet ve akıllı saat üretim kapasiteli fabrikasını açmıştır. Büyümenin etkisi ile 5 ülkede ihracat yapmaya başlamıştır.

Reeder Alınır Mı?

Reader markası, telefon ve tablet piyasasında fiyat rekabetini çok iyi yapan bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Piyasadaki ürünlerin özelliklerine ve fiyatlarına baktığımızda bunlara muadil olarak

Reeder kesinlikle alınabilir. Ürün fiyatlarının diğer markalara göre daha düşük olması kalitesizliğinden değildir aksine pazarda tutunmaya çalışmasındandır. Yeni bir marka olduğu için piyasada var olmak için ürün kalitesine göre fiyatları daha uygun yapıdadır.

Reeder Hangi Servis Bakıyor?

Reeder, KVK teknik servis tarafından tamir edilmektedir. Türkiye’nin birçok yerinde bulunan servisler aracılığı ile garanti kapsamında ürünlerinizi yaptırabilirsiniz. Reeder servisleri için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Axen TV Kimin?

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir