Xrp Durumu Ne Olacak? 2021’de Düşüşe Devam Mı?

XRP Coin'in SCA davası ile başı dertte. Buna bağlı olarak düşüş devam eder mi? Sorusuna küçük bir yorum yaptık.

Xrp Durumu Ne Olacak? 2021’de Düşüşe Devam Mı?

Xrp durumu son 2 hafta içinde ciddi durumda değişti. Son 3 aydır ciddi oranda pumplanan ve rekorlar üstüne rekorlar kıran XRP, şu sıralarda acınacak halde. Ripple Coin’in üst düzey yöneticileri bu durumun ana kaynağı olarak görülüyor. Peki, bu durumun ayrıntısı nedir? Xrp neden düştü? Dilerseniz, ilk olarak bu sorunun cevabını verelim;

Xrp Neden Düşüyor? Xrp Durumu Ne?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz haftalarda Ripple’nin yatırımcılarına dava açmıştı. Ceo’ların gerçekleştirdiği transferler ve şirket giderlerinin XRP’nin nakite çevrilmesi ile karşılanması durumları davanın açılmasında etkili olmuştu.

SEC’in açtığı dava sonrasında 0.60 Dolar’a kadar ulaşan Ripple aniden 0.40’a doğru bir düşüş yaşamıştı. Dava haberinin ardından bu denli bir düşüşün sebebi elbette ki ‘’Yatırımcı da güvensizlik hissi’’ oldu.

Hiçbir yatırımcı parasını riske atmak istemez. Bu yüzden dava sonuçlanana kadar XRP coinler bozduruldu ve beklenilmeye başlandı. Xrp düşüşü de bu aşamadan sonra başladı.

xrp dususu

XRP Düşmeye Devam Edecek Mi?

Dünyanın en büyük kripto para borsaları XRP’yi listelerinden çıkardığını duyurmuştu. Borsaların XRP’yi listelerinden çıkarması XRP’ye vurulan 2.darbeydi. Bu haberden sonra 0.22 Dolar’a kadar düşen coin, daha da düşecek gibi duruyor.

Son olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’de XRP’yi liste dışı bırakma kararı almıştı. Peki, diğer borsalar da bunu yapabilir mi?

Borsalar XRP’yi Listesinden Çıkarmaya Devam Edecek

Xrp durumu borsaların tutumlarına bağlıyıdı. Borsalar da yeni Biden hükümeti ile ters düşmemek için XRP’yi listelerinden çıkarmaya devam edebilir. Bildiğiniz üzere XRP’nin yöneticileri Trump yandaşı bir politika izlediler ve bu durumun yaşanmasına sebep oldular.

Xrp dava sonuç tarihi 8 ocak! Bu tarihe kadar kesin bir şey söylemek çok zor olacak ancak XRP uzun bir süre geldiği yere gidemeyecek. Eğer, dava olumsuz bir şekilde sonuçlanırsa Ripple düşüşü devam edecek belki de XRP çok değersiz bir coin haline gelecek. Bunları zaman gösterecek.

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir