En Çok Para Kazandıran Oyunlar | En İyi 22 Oyun

En Çok Para Kazandıran Oyunlar | En İyi 22 Oyun

Oyunlardan para kazanabilmek için, genellikle ya şans faktörü içeren oyun içi malzeme hediyeli çarklar kullanmalı ya da oyunda başarılı olmanız gerekmektedir. Oyunlardan gerçek para kazanabilmek için birden fazla yol bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

 • Oyun içi turnuvalara katılma
 • Hesap alım-satımı
 • İtem alım-satımı
 • Şans çarkları
 • Elo-boost
 • Ücretli hesap geliştirme
 • Yayıın açarak oyunlardan para kazanma

Mobil ve PC platformlarında en çok para kazandıran oyunlar listesi şu şekildedir:

1.League of Legends

Riot Games’in çıkardığı League of Legends (LOL) Türkiye de olmak üzere, dünyanın her yerinde uluslararası turnuvalar düzenleyen bir MOBA oyundur. Oyunlardan gerçek para kazanabilmenin üç yolu bulunmaktadır:

 • Arkadaşlarınızla birlikte “Clash” turnuvalarda birinci olup, para ödüllerinin sahibi olmak.
 • Türkiye’nin her yerinde düzenlenen, ödüllü internet kafe turnuvalarına başvurmak.
 • “Elo-boost” denilen, yabancı oyun hesaplarının derecelerini yükselterek para kazanmak. İnternette oyuncuların yabancı hesapları ücret karşılığında üst liglere taşıyan ve buralarda dolar ya da euro karşılığında yüksek ücretler alabileceğiniz çok fazla web sitesi bulunmaktadır.

Bu üç seçenek için de oyunda başarılı olmanız gerekmektedir. Riot Games oyunlarında hesap alım satımlarına aslında izin verilmemekte ve oyundan ban yeme cezaları verilmektedir ancak internette bu sektörle uğraşan çok büyük web siteleri bulunmaktadır.

2.Counter Strike Global Offensive (CS GO)

Valve tarafından yayınlanan ve Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde oynanan CS GO oyununda inanılmaz büyük bir “skin” ve kasa alım-satım sektörü bulunmaktadır. Oyuncular, oyunlardan düşürdüğü kasaları isterlerse oyunun topluluk pazarında satabilir, isterlerse ücret ödeyerek kasayı açıp, içinden çıkan silah çıkartmasını kullanabilir. “Skin” adı verilen silah çıkartmaları, topluluk pazarında dilenildiği zaman satılabilir ya da satın alınabilir. CS GO’da silah çıkartması, bıçak ya da eldiven gibi eklentiler, nadirlik düzeylerine göre çok yüksek fiyatlara satılabilmektedir. Örneğin, oyun içi silahlardan birisi olan AK-47 silahının “Asimov” silah çıkartmasının topluluk pazarındaki minimum fiyatı 37 dolardır. Oyundaki en pahalı öğe ise 155 bin dolar ile “StatTrak M4A4 Howl” çıkartmasıdır.

3.Valorant

Riot Games tarafından yayınlanan Valorant oyunundan para kazanabilmek için kullanabilecek iki yöntem bulunmaktadır:

 • Hesap “boost”lama (Elo-boost)
 • E-spor turnuvaları

Oyunda, başka oyuncuların hesaplarını üst lige taşıyarak para kazanmak mümkündür. “Bronz” ligindeki bir hesabı “Gold” ya da “Diamond” ligine ortalama 500 Türk lirasına, eğer yabancı ülkedeki bir siteden ise, 20 ila 30 dolar karşılığında “boost” yapabilmek mümkündür. Bununla birlikte, sık sık düzenlenen ödüllü e-spor turnuvalarına da iyi oyuncu arkadaşları ile katılarak para ödülü kazanabilme şansı vardır.

4.Metin 2

Metin 2 oyununda para kazanabilmenin iki yolu bulunmaktadır:

 • Başka oyuncuların hesaplarında tecrübe geliştirmek.
 • Oyun içi öğeleri gerçek para karşılığında satmak.

Oyunda çok nadir bulunan ve değerli öğeler genellikle oyun içi parayla satılmamaktadır. İnternet üzerindeki güven pazarlarında bu tür öğeler gerçek para karşılığında satılır. Oyunu uzun süreler, belirli bölgelerde oynayarak, kazanılan öğeleri bu pazarlarda satabilirsiniz.

5.Fortnite

Fortnite, özellikle yetenekli oyuncuların çok para kazanabileceği bir oyundur. Oyunda para kazanabileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunlar:

 • Hesap alım-satımları
 • Oyun içi eğitmenlik
 • Ödüllü turnuvalar

Oyunda eğer istenen seviyede birinciliğe sahipseniz ve yetenekli bir oyuncuysanız, internette oyun için eğitmenlik hizmeti sunabilme imkanınız vardır. Oyun, alışması çok zor bir “craft” sistemine ve yetenekli oyuncuların çok öne çıktığı bir sisteme sahiptir. Bu yeteneğiniz ile ödüllü turnuvalardan yüksek paralar kazanabilir ya da yabancı hesapları “boost” layabilmeniz mümkündür.

6.Knight Online

Dünyanın en meşhur MMO RPG oyunlarından olan Knight Online’da para kazanabilmek için yapabileceğiniz iki yol bulunmaktadır:

 • Oyun içi değerli öğeleri kazanmaya yönelik oynayarak bunları gerçek paralara çevirmek.
 • Başka oyuncuların hesaplarını ücret karşılığında oynayıp, hesapta tecrübe geliştirmek.

7.Team Fortress 2

Valve tarafından geliştirilen Team Fortress 2 (TF2), CS GO gibi kendisine ait bir topluluk pazarına sahiptir ve bu pazarda silah çıkartmaları, karakter kıyafetleri ve nadir öğeler, gerçek para karşılığında satılmaktadır. Para kazandıran öğeleri satarak para kazanabilmek için, bu topluluk pazarında ticaret yapabilir, öğelerin değer kazandığı dönemlerde satarak, bundan kar elde edebilme imkanı vardır.

8.NBA 2K20

NBA 2K20, gerçek para kazanabilecek oyunlar arasında en yüksek potansiyele sahip oyunlardan birisidir. Oyunda para kazanabilmek için izleyebileceğiniz birden fazla yol bulunmaktadır:

 • E-spor turnuvalarına katılmak.
 • Oyun içi turnuva biletleri.
 • Başka oyunculara koçluk yapmak.

NBA 2K20, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde 250 milyonu aşkın oyuncu kitlesine sahip ve oyun topluluğu tarafından çok büyük yatırımları olan bir oyundur. Değerli oyunculara sahip takımı bulunan hesaplar, binlerce dolar karşılığında satılmaktadır. E-spor turnuvalarında 500 bin dolar kadar para, yetenekli oyunculara her yıl dağıtılmaktadır. Oyunda aynı zamanda başka oyunculara internet üzerinden koçluk yapabilirsiniz ve bunun için size dolar cinsinden para ödeyebilme imkanı vardır.

9.Pokemon GO

Pokemon GO oyununda para kazanabilmek için, nadir bulunan Pokemonlara sahip olmanız gerekmektedir. Oyunun ilk başlarında Pikachu karakterine sahip hesaplar çok yüksek fiyatlardan satılmaktadır ve oyuncular nadir pokemonlara sahip olabilmek için gerçek paralar ödemektedir. Pokemon GO oyununda yüksek değere sahip karakterleri kazanabilmek için biraz şanslı olmak gerekmektedir. Pokemon GO oyunu, evden oynanan bir oyun değildir. Yeni pokemonlar bulabilmek için çevrenizde dolaşmalı ve detaylı arama yapmanız gerekmektedir.

10.Call of Duty

Call of Duty, hem mobil platformda hem de PC platformunda çok sayıda amatör turnuvalar düzenlemektedir. Bu turnuvalar genellikle para ödüllü olur ve kazanan oyunculara hem değerli oyun içerikleri hem de para ödülleri verilmektedir.

11.FIFA

Her yıl yenilerek piyasaya sürülen, ancak 2024 yılında EA Games ile yollarını ayıracak olan FIFA’da, özellikle nadir oyuncu kartlarına sahip hesaplar çok yüksek fiyatlara satılabilmektedir. Kendine ait bir oyuncu pazarı bulunan FIFA’da, Pele, Maradona, C. Ronaldo ya da Messi gibi nadir kartlara sahip olmak için çok şanslı olmanız gerekmektedir.

12.Exodus 3000

Exodus 3000, oyundaki para biriminin gerçek paraya dönüştürülebileceği bir MMO RPG oyundur. Oyunun para birimi olan Mars doları, uzun süre boyunca tekrar eden dövüşler sonucunda kazanılmaktadır. 300 bin Mars doları, oyunun internet sitesinde yaklaşık 20 dolara satılmaktadır. Bunun dışında zaman zaman ödüllü turnuvalar ve oyun içi etkinlikler ile oyuncular yüksek miktarda Mars doları ile ödüllendirilmektedir.

Keşfedin: Ücretsiz Ürün Gönderen Siteler

13.Second Life

Second Life, MMO RPG türündeki bir yaşam simülasyonu oyunudur. Oyunda, oyuncular kendi hayatlarını kurabilmekte ve değerli ve nadir eşyalara sahip olabilmektedir. Bu ürünlerin ticaretini oyun içi pazarda satabilmek mümkündür. Çok değerli öğeler genellikle oyunun kendi para birimi ile değil, internet üzerindeki güven pazarlarında satılmaktadır. Oyunda başarılı olmak için yetenekli bir oyuncu olmanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken, oyunu düzenli bir şekilde oynamak ve zaman zaman düzenlenen oyun içi etkinliklere katılarak ödüller kazanmaya çalışmaktır.

14.Hearthstone:

Hearthstone, özellikle kart stratejisi seven oyuncuların, turnuvalardan yüksek miktarlarda para ödülü kazanabileceği bir oyundur. Blizzard tarafından geliştirilen oyundaki amaç, karşınızda tıpkı sizinki gibi bir desteye sahip oyuncuları, doğru kartları kullanarak yenmektir. Oyunda özellikle her yıl çok büyük amatör ve profesyonel turnuvalar düzenlemektedir. Amatör turnuvalarda 100 ila 1000 dolar değerlerinde ödüller dağıtılmaktadır. Profesyonel turnuvalarda ise oyunculara 100 bin doları aşkın ödül dağıtılmaktadır.

15.Rust

Rust, Battle Royal denilen ve amacının, oyun sahasında hayatta kalan son ekip olduğu bir oyundur. Rust, yılın her dönemi amatör turnuvalar düzenlemektedir ve bu turnuvalarda oyunculara değerli oyun içi öğeler ve para ödülleri vermektedir.

16.League of Legends: Wild Rift

Riot Games tarafından geliştirilen ve League of Legends oyunun mobil platformuna taşınmış oyunu olan Wild Rift, şu anda Türkiye de dahil olmak üzere çok yerde ödüllü amatör turnuvalar düzenlemektedir. Yakın zamanda profesyonel turnuvalara geçiş yapacak olan Wild Rift, başarılı oyuncular tarafından e-spor kariyeri için harika bir başlangıç olma imkanıdır. Wild Rift MOBA türündeki bir oyundur. Her yetenek seviyesindeki oyuncu, kendi eşdeğeri ile birlikte çarpışır ve strateji temellidir. Riot Games, oyunlarındaki turnuvalarda 100 dolardan 500 bin dolara kadar ödüller vermektedir. Wild Rift nispeten yeni bir oyun olduğu için, gelecekte para kazanma potansiyeli yüksek bir oyundur.

17.Smite

Smite, TPS açısında oynanan bir MOBA oyundur. Strateji ve yetenek temelli bu oyun türünde para kazanabileceğiniz iki yol bulunmaktadır:

 • Elo-boost (hesap derecesi ilerletme)
 • Ödüllü turnuvalar

Oyunda değerli karakter kıyafetleri (skin) bulunan hesaplar da aynı zamanda gerçek para karşılığında satılmaktadır. Oyunun derece sistemine sahip olması ve yüksek hesapların internette rağbet görmesi, bu alanda gerçek para kazanma imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda yetenekli oyuncular için, amatör ve profesyonel liglerde yüksek gelirli ödüller de bulunmaktadır.

18.Overwatch 2

Overwatch 2, yakın zamanda çıkmış, kendine has tarzı bulunan bir FPS oyundur. Oyundaki amacınız 5 kişilik takım olarak, karşınızdaki takımı alt etmek ve belirlenen skora ulaşmaktır. Oyunda gerçek para kazanabileceğiniz ödüllü turnuvalar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra nadir öğeler ve yüksek dereceye sahip hesaplar da para etmektedir.

19.Clash Royale

Supercell tarafından yayınlanan Clash Royale, ödüllü turnuvaların olduğu bir mobil oyundur. Yatırımsız para kazandıran oyunlardan birisi olan Clash Royale, strateji temelli bir kart oyunudur. Yapmanız gereken, doğru kartları oyun sahasının doğru yerlerine sürmek ve doğru tercihlerle kullanarak rakip kuleyi yıkmaktır. Oyunda aynı zamanda yüksek seviyeli kartlara sahip hesaplar da gerçek para karşılığında satılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Numarasız Mesajlaşma Uygulamaları

20.Mobile Legends

Gerçek para kazandıran oyunlardan birisi olan Mobile Legends, mobil platformda oynanan MOBA türünde bir oyundur. Oyun amatör ve profesyonel liglerde çok sayıda turnuvalar gerçekleştirmektedir. Bu turnuvalarda oyunculara 100 bin dolara kadar para dağıtılmakta ve yetenekli oyuncular ödüllendirilmektedir. Yetenekli arkadaşlarınız ile birlikte bu oyundaki turnuvalardan çok büyük paralar kazanabilmeniz mümkündür.

21.DOTA 2

League of Legends gibi stratejik MOBA türünde olan bu oyun, LOL’den çok daha eski ve oynaması çok daha zor bir oyundur. Oyun Steam üzerinden sunulmakta ve oynaması ücretsiz bir oyundur. Oyun içi turnuvalar, hesap alım satımları ve “elo-boost” ile oyuncular oyundan gerçek para kazanabilmektedir.

22.Entropia Universe

MMO RPG türündeki Entropia Universe, oyun içerisinde gerçek paranın kullanıldığı bir ekonomisi bulunmaktadır. Entropia Universe, karakterinizi geliştirmenize ve değerli öğeler bulmanıza yardımcı olan görev tabanlı bir sisteme sahiptir. Oyunda başarılı olmanız için yetenekli bir oyuncu olmanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken, oyun bilgisine sahip olmak ve istikrarlı bir şekilde görevleri yerine getirmektir. Oyunda değerli eşyalara sahip ya da seviyesi yüksek hesaplar, çok yüksek paralara satılmaktadır.

Keşfedin: Bebek Kameraları

Yatırımsız Para Kazandıran Oyunlar

Bir oyunda herhangi bir yatırım yapmadan para kazanmak için yapmanız gereken, aslında oyuna zamanınızı yatırmaktır. Şans faktörünün bulunduğu oyun pazarlarında, oyuncular genellikle çok yüklü miktarda paralar ödedikten sonra değerli öğelere sahip olmaktadır. Oyunlarda zamanınızı en az şekilde para kazanabilmenin en iyi yolu, yetenekli bir oyuncu olmaktır.

E-spor kariyerlerinde oyunculara yurt dışında yıllık 10 bin ila 1 milyon dolara kadar ücretler ödenmektedir. Özellikle Riot Games, Valve ve Blizzard gibi büyük oyun şirketlerinde, başlangıç için amatör turnuvalarda oyuncular yüksek gelirler kazanabilmektedir. Tercih edilebilecek en hızlı yol, yurt dışında popüler olan ancak Türkiye’de pek bilinmeyen oyunlara yönelmek ve bu oyunlarda başarılı olmaya çalışmaktır.

Oyunlardan Para Kazanmanın Yolları

Oyunlardan para kazanmanın yolları doğrudan ya da dolaylı olarak şu şekilde mümkündür:

 • Başarılı bir oyuncu olarak ödüllü turnuvalardan galip gelmek.
 • Oyun içi pazarlarda şans çarkları ile nadir ve değerli öğeler kazanmak (CS GO kutu açılımı gibi).
 • Başka oyuncuların liglerini yükseltebileceğiniz “Elo-boost” yöntemi.
 • Yüksek seviyeli oyun hesaplarını alıp satmak.
 • “Streamer” olmak (başarılı bir oyuncu olarak Twitch ya da Youtube gibi kanallardan canlı yayın açarak izlenme kazanmak).
 • “Tester” olarak oyunları Beta ve Alpha sürümlerinde test ederek, oyun geliştirmecilerine ücret karşılığında hizmet vermek.

İlginizi Çekebilir: Görüntülü Sohbet Siteleri

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir