Sevgiliyle Oynanabilecek 21 Online Oyun | İki Kişilik Oyunlar

Sevgiliyle Oynanabilecek 21 Online Oyun | İki Kişilik Oyunlar

Sevgiliyle oynanacak online oyunlar listemizde boş vakitlerinizde karşılıklı olarak internet ortamında oynayacağınız oyunlar yer alıyor. Bazı zamanlarda eşlerinizle vakit geçirmek ve onları daha iyi tanımak için oyun oynamak isteyebilirsiniz. İki kişilik oyunlar listemiz şu şekilde;

It Takes Two

It Takes Two konsol oyunları arasında sevgiliyle oynanacak oyunlar listesinde en kaliteli oyunlardan birisidir. Oyunun hikayesi kısaca, ilişkileri kötü giden bir anne ve babanın, çocuklarının dileği ile birer oyuncağa dönüşüp maceraya atılmasıdır ve oyun üçüncü bakış açısı (TPS) ile oynanmaktadır. Oyun tek bir ekrandan ikiye bölünmüş bir şekilde oyuncuların ekranında gözükmektedir. “It Takes Two” çok sayıda oynayış tarzını bir arada bulundurmaktadır. Oyunun hikayesi oyuncuları duygulandırdığından sevgilileri etkileyebilmektedir.

League of Legends

League of Legends MOBA oyun türleri arasından en popüler oyunlardan birisidir. Sevgiliyle oynanacak online oyunlar arasında strateji tabanlı bir oyundur. Oyun beşerli iki takımın 5 farklı rol ile birbirleriyle mücadele ettiği bir MOBA oyundur. Özellikle “bot lane” koridorunda “nişancı” ve “destek” rolleri iki sevgilinin başkalarına karşı online olarak oynayabileceği bir oyundur. Oyun başlarda oyunculara zor gelebilir ancak öğrenme süreci aşıldıktan sonra sevgililerin birlikte keyifli zaman geçirebileceği bir ortam sunmaktadır. Oyun aynı zamanda ücretsiz olarak sunulduğundan sıklıkla tercih edilmektedir.

Ateş ve Su

İnternet tarihinin en klasik oyunlarından olan “Ateş ve Su”, bulmaca-platform oyunları arasında sevgiliyle oynanabilecek en ikonik oyunlardan birisidir. Oyun tek bir bilgisayar üzerinden yalnızca klavye tuşlarıyla oynanmaktadır. Oyuncular yalnızca tarayıcı üzerinden, herhangi bir yükleme gerekmeden yaklaşık bir saat vakit geçirmektedir. “Ateş ve Su” oyunun orijinal olmayan ancak çok sayıda farklı alternatif devam oyunları da bulunmaktadır.

Bil ve Fethet

Facebook platformu üzerinden online olarak oynanan ve sevgililerin arkadaş bağlantısı ile oynayabileceği bir oyundur. “Bil ve Fethet” aynı zamanda mobil olarak da oynanabilmektedir. Oyunun amacı Türkiye haritası üzerinden oyuncuların yer seçerek, verilen sorulara en hızlı ve doğru cevap vermesi ile haritanın tamamını fethetmesidir.

Don’t Starve Together

“Don’t Starve Together” iki sevgilinin “hayatta kalma” türünde çok oyunculu (multi-player/cooperation) olarak beraber oynayabileceği bir oyundur. Oyunun teması, iki oyuncunun birlikte haritadaki malzemeleri toplayarak hayatta kalmaya ve açlıktan ölmemeye çalışmasıdır. Oyunculardan birisi öldüğünde oyunun bitmesi yerine, oyuncu hayalet olarak oynamaya devam etmekte ve partnerine ekstra zorluklar çıkarabilmektedir.

Minecraft

Dünyada en çok oynanan oyunlar arasında bulunan bu oyunda, partnerler birlikte tamamen küplerden oluşan bir dünyada hayatta kalmaya çalışmaktadır. Oyundaki her yapı kırılabilmekte, toplanabilmekte ve kullanılabilmektedir. Sevgililer bu oyunda kendi dünyalarını birlikte inşa edebilmektedir. Minecraft bünyesinde çok fazla farklı modlar ve başka oyuncular tarafından ayrıca geliştirilen teknik geliştirmeler bulundurmaktadır ve oyun Windows Store’dan indirilerek, ücretli bir şekilde oynanabilmektedir.

Portal 2

Valve’nin en ünlü ve ikonik oyunlarından birisi olan Portal serisi sevgiliyle oynanacak online oyunlar arasında en iyi alternatiflerden birisidir. Portal 2 oyunu, oyuncunun elinde bir portal silahı kullanarak bölümlere ayrılmış hücrelerden bulmacalar ile kaçmaya çalıştığı bir oyun türüdür. Birinci şahıs bakış açısı (FPS) ile oynanan bu oyun iki kişilik özel modları ile oyunculara yaklaşık 4 saat süren bir deneyim sunmaktadır. Oyun Steam platformu üzerinden satın alarak oynanabilmektedir. Oyunun yapısı özellikle sevgililer için çok uygundur ve iki oyuncu da oyunu satın aldıktan sonra Steam arkadaşlık bağlantısı üzerinden kolaylıkla oynanabilmektedir.

Cuphead

“Cuphead” Steam üzerinden satın alınarak erişilen ve sevgili ile oynanacak online oyunlar listesi sıralamasında üstlerde bulunan bir oyundur. Platform-macera oyun türünde çok oyunculu olarak hikaye üzerinden oynanmaktadır. Oyun çizim tarzıyla eski tür “Looney Tunes” çizgi filmlerini anımsatmadır. Oyun fazlasıyla zor bölümler içermektedir ve sevgililere sinir dolu zamanlar yaşatabilse de çizgi animasyonları ve eğlenceli macera anlatımıyla sevgililer için oldukça uygundur.

GTA V

Yakın zamanda “Epic Games” te ücretsiz olarak sunulan “GTA V”, popüler sevgiliyle oynanacak online oyunlar listesinde üst sıralardadır . Oyun çok sayıda Online modlar içermektedir. Sevgililerin isterse FPS, isterse TPS olarak birlikte oynayabileceği ve serbest dünyada dilediklerini yapabileceği bir oyundur. Oyuncular oyunda dilerse moddaki görevlere odaklanabilmekte, şehirde anarşi çıkararak beraber banka soyabilmekte, polislerle çatışabilmekte ya da türlü yarışlar yapabilmektedir.

Raft

“Raft” denizin ortasındaki bir teknede etrafınızdaki yüzen çöpleri bir kanca ile toplayarak ve köpek balığından kurtulmaya çalışarak oynanan bir “hayatta kalma” oyunudur. İki sevgilinin birlikte saatlerce teknelerini geliştirebileceği, balık tutabileceği, adalara çıkarak maceraya atılabileceği bir oyundur. Steam üzerinden satın alınarak oynanan bu oyunda sevgililer keyifli zaman geçirebilmektedir.

Forest

Bir başka “hayatta kalma” oyun türünden olan “Forest” bir uçak kazasının ardından, ormandaki bilinmeyen yaratıklarla mücadele edilen ve kaybedilen çocuğun arandığı bir oyundur. Sevgililerin co-op olarak oynayabileceği bu oyunda, sevgililer birlikte etraftaki odunları keserek barınma ihtiyacını karşılamak, su ve yemek ihtiyaçlarını gidermek zorundadır. Oyunun hikayesi ve oynanış tarzı çok ilgi çektiğinden sevgili ile oynanacak oyunlar arasında ön plana çıkmaktadır. Oyuncular serbest dünyayı birlikte keşfederek ve ellerindeki malzemeleri “craftlayarak” geliştirip adadan kurtulmaya çalışmaktadır. Oyunun hikayesi etrafta keşfedilerek bulunan fotoğraflar ve video kasetleriyle takip edilmektedir. Özellikle oyunun en sonda oyunculara sunduğu ve nasıl biteceğine dair karar oyuncular için çok etkileyicidir. 

Kafa topu

Kafa Topu sevgili ile birlikte online bir şekilde oynanabilen bir futbol oyunudur. Partnerler birlikte karşılıklı olarak oynayabildikleri gibi aynı zamanda takım olarak turnuvalara da katılabilmektedir. Oyunun mantığı ise en çok gol atan oyuncunun kazanması olduğundan oynanışı çok basittir.

Kelime Savaşı

Kelime Savaşı karşılıklı olarak oynanabilen ve en çok kelimeyi rakipten önce bilenin kazandığı bir online oyundur. Karşılıklı olarak kelime türetmek esastır. Sevgili oyunları arasında bilgiye dayalı bir oyundur. Hızlı ve kolay oynanabildiğinden ve rekabet ortamı oluşturduğundan sevgililer arasında da tercih edilmektedir.

Glow Hockey

Glow Hockey karşılıklı olarak iki kişinin oynayabildiği bir mobil hokey oyunudur. Akıllı telefonlardan oynanabildiği ve çok keyifli olduğu için sevgilisi ile oynamak için oyun arayan kullanıcılara da çok uygundur.

Satranç

Dünya çapında klasik oyunlardan birisi olan satranç günümüzde mobil versiyonları ile de ön plana çıkmaktadır. Online olarak geliştirilen satranç oyunlarında sevgililer oyun platformunda birbirini arkadaş olarak ekledikten sonra karşılıklı satranç oynayabilmektedir. Bu sayede de oyuncular hem keyifli vakit geçirmekte hem de hızlı düşünme pratiği yapabilmektedir.

The Sims Mobile

En popüler iki kişilik oyunlar arasında yer alan Sims’in mobil versiyonu da bulunmaktadır. Oyuncular birbirlerini arkadaş olarak ekleyip kendi inşa ettikleri dünyaları paylaşabilmektedir. Sims içerisinde ev dekorasyonu, aile oluşturma, arkadaş edinme gibi aktivitelerle sosyal çevre oluşturulabilindiğinden  sevgili ile oynamak içinde adeta gerçek hayatın simülasyonu olması nedeni ile uygundur.

2 Players Games: The Challenge

İki kişilik bir oyun olan 2 Players Game: The Challenge içerisinde birçok oyun barındırması sebebi ile sevgililer tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Tek bir oyun tarzından sıkılan ve aynı platformda birden fazla oyun görmek isteyen kullanıcılara uygun olan bu oyun içerisinde ping pong, dönen savaş, hava hokeyi, yılanlar, bilardo gibi birçok oyunu barındırmaktadır.

Kelimelik

Kelime türetme oyunu olan ve manita ile oynanacak oyunlar arasında yer alan Kelimelik, keyifli vakit geçirmenize olanak sağlar. Oyunun mantığında harfler birleştirilir ve kelime elde edilir. Rakip kelime bulur ve ona ek olarak harf ekleyerek kelime bulursunuz.

Trivia Crack

Trivia Crack genel kültür soruları üzerine kurulmuş ve kategorilere ayrılan soru tarzlarından oluşan bir bilgi oyunudur. Sevgililer bu platformda online olarak birbirlerini arkadaş olarak ekleyip karşılıklı bilgi yarışı yapabilmektedir.

Pubg Mobile

Online oyunlar arasından en çok indirilen oyunlardan birisi olan Pubg Mobile sevgililer tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Oyunun amacı uçaktan düştükten sonra düşmanları öldürerek en sona kalmak ve birinci olmaktır. Oyun tek başına oynanabildiği gibi takım arkadaşları ile de oynanabildiğinden sevgililer içinde uygundur.

Tic Tac Toe

Tic Tac Toe XOX adı ile de bilinen oyunun mobil versiyonudur. Karşılıklı oynanan bir oyun olduğundan sevgililer için uygun olan oyunlar arasındadır. Oyunda amaç X veya O harfi olan oyuncunun yan yana üç kez kendi harfini yazarak oyunu kazanmasıdır. Diğer oyuncu ise bu süreçte diğer oyuncunun hamlelerini engellemeye ve kendi harfini yan yana yazmaya çabalamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Giyim Siteleri

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir