Telefonda Kulaklık İşareti Çıkıyor Ses Gelmiyor Çözüm Önerileri

Telefonda Kulaklık İşareti Çıkıyor Ses Gelmiyor Çözüm Önerileri

Telefonda kulaklık işareti çıkıyor ses gelmiyor problemi yaşıyorsanız bu durumun birçok nedeni vardır. Birkaç nedene bağlı olarak yaşanabilen bu sorunu çözmek için farklı çözüm önerileri sunduk.  Bu öneriler sayesinde telefonda kulaklık takılı gözüküyor ama ses çıkmıyor gibi bir sorunu çözmeniz mümkündür.

 • Yöntem 1: Telefonu yeniden başlatın: Bazı durumlarda telefonu yeniden başlatmak sorunun çözümü için yeterlidir. Kapatın ve sistemin yeniden açılmasını bekleyin.
 • Yöntem 2: Kulaklığınızı çıkarıp yeniden takın: Öncelikle kulaklığı çıkarın ve ardından tekrar takın. Kulaklığı takarken iyice bastığınızdan emin olun.
 • Yöntem 3: Telefonun kulaklık soketindeki toz ve kiri silin: Telefon girişinde bulunan toz ve kir, kulaklık bağlantısını zayıflatır. Kulaklık işareti belirmesine neden olabilir. Bu durumda, kulaklık girişini bir toz temizleme fırçası veya hafif bir hava spreyi ile temizlemeniz gerekir.
 • Yöntem 4: Kulaklık girişinizi kontrol ettirin: Kulaklık işaretinin olmasına rağmen ses gelmiyorsa ya cihazınızda ya da kulaklığınızda bir sorun olma ihtimali vardır. Bu yüzdene kontrol ettirin ve sorunlu bölgeleri tamir edin.

Telefonda Kulaklık İşareti Çıkıyor Ses Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Telefonda kulaklık işareti çıktığında cihazınız kulaklık için kullanıma hazırdır. Telefonda kulaklık işareti çıkıyor ses gelmiyor gibi bir sorun ile karşılaştığınızda basit çözümler ile probleminizden kurtulmanız mümkündür.  Bu çözümler;

 • Kulaklığı kontrol etmek ve tam kapasite ile çalıştığını görmek için kontrol etmek,
 • Cihazı kapatıp yeniden açmak,
 • Telefon üzerindeki ve kulaklık yerindeki kiri silmek,
 • Bir telefoncuya cihazı götürmek gibi çözümleri deneyerek kulaklığınızdaki ses sorununu çözmeniz mümkündür.

Keşfedin: Hi Level Nerenin?

Telefon Kulaklık Modundan Nasıl Çıkarılır?

Telefonu kulaklık modundan çıkarmak için aşağıdaki çözümleri denemeniz önerilir. Bu çözümler sayesinde kulaklık modundan çıkmanız kolaydır. Kulaklık modundan çıkmak için;

 • Ses ayarlarını kontrol edin. Bazı cihazlarda, kulaklık modu manuel olarak kapanır. Siz de kapatmak için; ayarlar menüsünden “Ses” seçeneğine girince “Kulaklık” seçeneğini kapatın.
 • Kulaklık kablosunu cihazınızdan çıkarın veya kablosuz kulaklıksa, cihaz ile kulaklığın arasındaki Bluetooth bağlantısını kesin.
 • Telefonunuzda bir kılıf veya kapak bulunuyorsa, onu çıkarın.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Telefonunuzda bir güncelleme varsa, güncellemeyi yükleyin. Bazı durumlarda, kulaklık modu problemi bir yazılım hatasından kaynaklanır ve bir güncelleme bu sorunu çözmenizde size yardımcı olur.
 • Kulaklık soketinde bir sorun bulunuyorsa, bu sorun kulaklık moduna neden olur. Bir kulaklık soketi temizleyici veya çubuk kullanarak soketi temizleyin.

Yukarıdaki adımları takip ederek telefon kulaklık modundan çıkmanız mümkündür. Kulaklık modu hala devam ederse ve telefonunuz garanti kapsamındaysa, bir teknik servise başvurmanız gerekir.

iPhone Telefonlarda Kulaklık Modu Kapatma Nasıl Yapılır?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazınız varsa; Güç tuşu + ses kısma tuşlarına aynı anda basın. Ekrana Apple logosu geldiğinde bu tuşları bırakın.

iPhone 6s Plus ve daha öncesine ait telefonunuz varsa şunu yapın: Güç ve Home tuşlarına aynı anda basın. Tuşlara bastıktan sonra ekrana Apple logosu gelince tuşları bırakın. Bu aşamadan sonra iPhone kulaklık modu kapatma başarıyla gerçekleşecektir.

iPhone 8 ve sonraki modellerde telefonunuz varsa şu adımları uygulayın;

İlk olarak sesi aç düğmesine basın ve hızlıca bırakın. Daha sonra sesi azalt düğmesine basıp hemen bırakın. Sonra yan tarafta bulunan düğmeye basılı tutun. Bunları hızlıca yaptıktan sonra karşınıza Apple logosu gelecektir. Bu logoyu gördüğünüzde tuşu bırakın.

Eğer, bu yöntemleri yapamadıysanız en kolay yol olarak cihazınızı resetleyebilirsiniz. Resetleme işleminin ardından kulaklık modu kapanacaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ücretsiz Ürün Gönderen Siteler | En İyi 9 Site

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir