Spotify Link Kısaltma Nasıl Yapılır? Kısaltma Siteleri

Spotify Link Kısaltma Nasıl Yapılır? Kısaltma Siteleri

Spotify link kısaltma işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

 • Adım 1: Öncelikli olarak Spotify hesabınıza giriş yapın ve paylaşmak istediğini şarkıyı ya da çalma listesini bularak onu açın.
 • Adım 2: Burada şarkının ya da çalma listesinin URL’sini kopyalayın.
 • Adım 3: URL’yi kısaltmak adına bir URL kısaltma servisi kullanın. Bunlar Spotify link kısaltma için gerekli olan sitelerdir. Özellikle Bitly veya TinyURL kullanıcılar tarafından önerilmektedir.
 • Adım 4: Burada URL kısaltma servisine girerek Linki karşınıza çıkan panele yapıştırın ve “Oluştur” deyin. URL’yi kopyalayın.
 • Adım 5: URL kısaltma servisi tarafından kopyalanmış link size hazır olarak gelecektir.

Bu şekilde kolayca Spotify şarkı ya da çalma listenizi kopyalamış olursunuz.

Spotify Link Kısaltma Siteleri

Spotify link kısaltma yapmak için kullanabileceğiniz siteler şunlardır;

 1. Bitly (https://bitly.com/)
 2. TinyURL (https://tinyurl.com/)
 3. Rebrandly (https://www.rebrandly.com/)
 4. ly (https://ow.ly/)
 5. io (https://short.io/)
thumbnail
Önerilen Yazı
Çin’den Ucuza Ürün Alabileceğiniz Siteler | 11 Site

Bu siteler üzerinden linkleri kısaltmanız mümkündür. Bu siteler çok büyük çapta kullanıcılara hitap eden ve oldukça popüler olan sitelerdir. Bu nedenle güvenle kullanmanız mümkündür.

 1. Bitly: Özellikle sosyal medya ve pazarlama alanlarında yaygın olarak kullanılan en popüler olan URL kısaltma sitelerinden biridir. Uygulama, link kısaltmanın yanı sıra, tıklanma ve trafik analizi yapmanıza da olanak sağlıyor.
 2. TinyUrl: Kullanımı çok kolay ve basit bir URL kısaltma aracıdır. Siteye girdikten sonra uzun olan URL’yi kopyalamanız yeterli olacaktır. Ardından çok kısa bir süre içerisinde istediğiniz kısa URL’ye sahip olmanız mümkündür.
 3. Rebrandly: Özellikle markaların adına kullanılan popüler bir URL kısaltma aracıdır. Size, markaların kendi için özelleştirdiği, kısaltılmış URL’leri oluşturmaya olanak tanır. Spotify url kısaltma konusunda oldukça iyidir. Özellikle markaların bilinirliğini arttırma konusunda oldukça iyidir.
 4. ly: Sosyal medya adına link kısaltma işini gerçekleştirir. Kısacası sosyal medya yönetimi adına tasarlanmıştır. Tıklanma sayıları, demografik bilgiler ve trafik analizi gibi faydalı özellikleri de kullanıma açar.
 5. io: Hem kişisel olarak hem de işletme kullanıcıları adına oldukça kullanışlı bir uygulama olarak bilinir. Spotify url kısaltma konusunda oldukça iyidir. URL’lerin oluşturmasına olanak tanır ve tıklama sayıları, trafik analizi ve API entegrasyonu gibi hizmetleri de size sunar.

İlginizi Çekebilir: Para Kazandıran Oyunlar

Kısaltılmış Spotify Bağlantılarının Dezavantajları Nelerdir?

 1. Kısalan bağlantıların güvenlik sorunu yaşama durumu söz konusudur. Bağlantıda bilgi olmamasından kaynaklı olarak böyle bir sorun yaşanabilir.
 2. Üçüncü kişilere erişim olmasından kaynaklı olarak linkin manipüle edilmesi söz konusu olabilir.
 3. Spotify short url için yapılan işlemlerde platform dolandırıcılıkları ile karşılaşmak ve bu dolandırıcılıklara maruz kalmak mümkündür.
 4. Kötü amaçlı uygulamalar size yasalmış gibi sunulabilir.

Spotify bağlantılarını kısaltmak özellikle istediğiniz müziği kopyalama ve paylaşmayı çok daha kolay hale getirir. Bu şekilde istediğiniz ortamda paylaşma imkânına sahip olabilirsiniz. Bu durumda dezavantajlar görmezden gelinmemeli ve kesinlikle dikkatli olunmalıdır.

Keşfedin: Spotify’da Birinin Çalma Listesini Dinleyince Bildirim Gider Mi?

Content Director

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir